Katarína Jankeje Kultúra

Piatok prinesie dva dôvody na radosť: Nástupište predstaví unikátny film i zvuk súčasného Berlína!

V jeden deň dva špeciálne a ojedinelé kultúrne zážitky. Tak bude vyzerať piatok v priestoroch známeho Nástupišťa 1-12, kde sa najskôr uskutoční projekcia zahraničného filmu a večer sa topoľčianskym fanúšikom predstaví medzinárodný hudobný projekt.

Ilustračný obrázok k článku Piatok prinesie dva dôvody na radosť: Nástupište predstaví unikátny film i zvuk súčasného Berlína!
Zdroj: Dnes24.sk

Priestory podchodu Autobusovej stanice v piatok 17. apríla opäť ožijú. V doobedňajších hodinách sa v rámci KINEDOK-u premietne dokumentárna dráma 1989 za účasti samotných režisérov. Kompletné informácie o filme a premietaní nájdete v našom článku: Pád železnej opony inými očami: V podchode sa premietne unikátny film, stretnúť môžete aj tvorcov!

Zvuk Berlína bude znieť v podchode

Ruch však bude pokračovať aj vo večerných hodinách. Zvuk súčasného Berlína prinesie o 20:00 do industriálneho priestoru podchodu pod topoľčianskou stanicou medzinárodný audio-vizuálny projekt trombonistu Hilaryho Jeffreyho.

Projekt INCONSOLABLE GHOST vznikol v roku 2014 z iniciatívy svetoznámeho trombonistu žijúceho v Berlíne Hilaryho Jeffreyho a holandského audiovizuálneho umelca Gideona Kiersa. Jeffrey sa v rámci projektu obklopuje rôznymi umelcami z viacerých krajín, ktorých používa ako média, cez ktoré publiku komunikuje šifrované správy z iného sveta. Vďaka neustálej a programovej zmene zloženia umelcov, sa každý koncert Inconsolable ghost stáva jedinečným a neopakovateľným zážitkom.

Štyria umelci v jeden večer

V piatok sa na Nástupišti 1–12 v Topoľčanoch pod hlavičkou Incosolable Ghost predstavia okrem Jeffreyho ďalší traja umelci pôsobiaci v nemeckom Berlíne – Colin Hacklander, Farahnaz Hatam a Anthea Caddy. Okrem spoločnej performance sa však umelci v ten istý večer predstavia i v dvojiciach,“ informoval Julo Krištof z Nástupišťa 1–12.

Dvojica Hacklander & Hatam vo svojej hudbe spája agresívne a energické bicie bubeníka Colina M. Hacklandera a temné elektronické zvuky iránskej sound artistky Farahnaz Hatam známej zo spoluprác s hviezdami elektronickej hudby Mouse on Mars či Janom Jelinkom. Obaja umelci dlhodobo pôsobia v Berlíne, kde okrem iného založili kultúrne centrum NK projekt. V dvojici sa predstavia i samotný Hilary Jeffrey a pôvodom austrálska čelistka Anthea Caddy. Ich spoločná performance uspokojí tak fanúšikov ponurej a temnej elektroniky ako aj jazzu.

Čítajte tiež:

Výnimočný jazzový festival opäť prichádza: Poznáme dátum a mená hudobníkov!

Naozaj netradičné spojenie: Katka Knechtová sa dala dokopy s Diablami!

Foto: Nástupište 1–12

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM