Katarína Jankeje Rôzne

Ostrieľaná kaderníčka Janka nám prezradila: Tieto účesy najviac fičia medzi Topoľčiankami

Chcete vedieť, aké strihy a farby sú v súčasnosti v našom meste najviac v kurze? Ste zvedavé, čo bude na jeseň trendové a módne? Rozhodne si prečítajte náš rozhovor s topoľčianskou kaderníčkou Jankou Tarinovou, ktorá nám odpovedala nielen na tieto, ale aj na mnohé ďalšie otázky.

Ilustračný obrázok k článku Ostrieľaná kaderníčka Janka nám prezradila: Tieto účesy najviac fičia medzi Topoľčiankami
Zdroj: Dnes24.sk

Janka Tarinová z Topoľčian nie je v obore žiadnym nováčikom, kaderníckej profesii sa venuje už desať rokov. My sme sa s ňou porozprávali o trendoch, ktoré dominujú tento rok v ženských, ale i mužských účesoch. Taktiež nám prezradila, aké účesy a farby vyberať, ak chcete byť na jeseň trendy.

Aké sú ženské trendy roka 2015 v účesoch a strihoch?

Ženské trendy tohto roku sú spojené najmä s prirodzenosťou. Ženy chcú najmä „natural look“. V strihoch kraľujú hlavne tzv. pážacie účesy – strih, kde sú zadné partie kratšie a predné naopak dlhšie, ako napríklad long bob. Pôsobia veľmi sviežo a mladistvo. Z účesov pre dlhovlásky sú v kurze najmä vrkoče – drdole, či už strapaté alebo učesané. Trendy sú aj vlny. Môžem povedať, že ženy sa už dnes neboja krátkych a odvážnych strihov, čo je vynikajúce.

A aké sú súčasné kurzy vo farbách?

Čo sa týka farieb, určite sa ešte stále u nás nosí ombré, ktoré sa farbí tak, aby vlasy vyzerali akokeby prirodzené vyťahané od slnka.

Čo je trendy v mužských strihoch v našom meste?

Samotné mužské účesy sú naozaj pestré, trendy sú napríklad vystrihané boky nakrátko až do stratena s dlhšími vrchnými vlasmi. Dosť často si mužskí zákazníci dávali vrchné vlasy kulmovať a robili sme mokré vlny, alebo fúkali kefou do hladka na vysoko.

Sú zákazníčky ochotné experimentovať?

Páči sa mi pracovať v dnešnej dobe, keď sa už ľudia neboja experimentovať, nebránia sa ani nejakým extravagantným veciam. Veria, že im vždy poradíme dobre.

Pracuje sa Vám lepšie, keď Vám klientka povie predstavu, alebo Vám dá voľnú ruku?

Rada pracujem, keď mi klientka, ktorá má rada stálu zmenu účesu povie, že si môžem robiť čo chcem. Dovoliť si to samozrejme môžem len vtedy, keď klientku dlhšie poznám a viem prispôsobiť jej účes pracovnému povolaniu a podobne. Potom mám aj zákazníčky, ktoré vedia čo chcú. Samozrejme mi to neprekáža, táto práca nikdy nie je jednotvárna.

Inšpirujú sa klientky aj nejakými celebritami? Ak áno, akými?

Naše zákazníčky sa bežne nechávajú inšpirovať rôznymi celebritami. Čo si spomínam, začalo to s Rihannou, Victoriou Beckham, Cameron Diaz, ale aj napríklad Miley Cyrus.

Zažili ste aj nejakú naozaj neočakávanú (nesplniteľnú) požiadavku?

Nespomínam si, že by si zákazníci žiadali naozaj niečo nereálne. Jedine raz sa ma klientka v októbri spýtala, či by mohla zaplatiť za predĺženie vlasov až v januári, pretože idú Vianoce. (smiech).

Ide jeseň, aké tóny či strihy sa hodia na toto ročné obdobie?

Jednoznačne na tohtoročnú jeseň príde do módy koňaková farba a k tomu inovovaný polodlhý účes. Taktiež sa bude nosiť hladké mikádo s rôznymi farebnými akcentami. Žiaden výraznejší melír nečakajte, skôr akokeby jemné lesklé pramene zvýraznené slnkom. Pre blondínky je vhodný tzv. golden lob – variant obľúbeného bob-u, kde okrem účesu vyniká zlatými odleskami blond vlasov. Samozrejme na jeseň nebudú tiež chýbať medené odtiene, ktoré sa vracajú každý rok.

Čítajte aj:

5 rád od špičkovej vizážistky z Topoľčian: V čom spočíva tajomstvo dokonalého make-upu?

5 rád od ostrieľaného kaderníka z Topoľčian: V čom spočíva tajomstvo pekného účesu?

Foto: Janka Tarinová

Kaderníčka Janka z Topoľčian a aktuálne trendy roka
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM