Katarína Jankeje Samospráva

Nové rozloženie síl topoľčianskeho zastupiteľstva: Ako to bude v mestskom parlamente vyzerať?

V sobotu sme si okrem primátora vybrali aj 21 poslancov mestského zastupiteľstva. Medzi kandidátmi sa objavovali nominanti niekoľkých politických strán, jedna dokonca dosiahla v mestskom parlamente väčšinu.

Ilustračný obrázok k článku Nové rozloženie síl topoľčianskeho zastupiteľstva: Ako to bude v mestskom parlamente vyzerať?
Foto: Katarína Jankeje

Topoľčanci si v sobotu zvolili za primátora Petra Baláža, ktorý išiel do volebného boja ako kandidát koalície SMER – sociálna demokracia a Strany zelených. Okrem samotného primátora, strana SMER zvíťazila aj v rámci mestského zastupiteľstva.

V zastupiteľstve má SMER väčšinu

Mnohí voliči tvrdia, že v komunálkach volia najmä osobnosti a že politické strany nemajú zásadný vplyv na vývoj v meste. Isté ale je, že jedna politická strana bude mať v rozhodovacom procese navrch. S podporou SMER – SD, SZ sa na pozície poslancov prebojovalo najviac kandidátov, v topoľčianskom zastupiteľstve tak bude sedieť až 12 jej nominantov. Znamená to, že strana získala v mestskom parlametna väčšinu.

Tradičný výber voličov

Druhou najúspešnejšou je koalícia SDKÚ-DS, KDH, NOVA. Nasledujúce štyri roky hájiť záujmy občanov mesta bude šesť poslancov, ktorí kandidovali v jej mene. Do mestského zastupiteľstva sa nedostala už žiadna iná politická strana, zvyšné tri miesta obsadili nezávislí kandidáti.

SMER-SD, SZ: Ida Valachová, Július Lukáč, Ľudovít Teťák, Mária Haláková, Milan Lisý, Daniela Ičová, Peter Žembera, Ján Píry, Marta Barboríková, Janka Krahulíková, Anna Mikulská, Jaroslav Ladický

SDKÚ-DS, KDH, NOVA: Ján Paulík, Karol Zaťko, Jozef Kotleba, Július Krajčík, Katarína Katonová, Michal Bohát

Nezávislí poslanci: Štefan Grach, Martin Bucko, Beáta Lobotková

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM