Katarína Jankeje Kultúra

Nástupište sa hlási o slovo: Koncertnú sezónu odštartujú dve skvelé kapely!

Jar sa pomaly prebúdza a s ňou aj aktivity obľúbeného Nástupišťa 1-12 v podchode Autobusovej stanice. Koncertná sezóna odštartuje už čoskoro, v jeden deň si vychutnáme až dve hudobné kapely.

Ilustračný obrázok k článku Nástupište sa hlási o slovo: Koncertnú sezónu odštartujú dve skvelé kapely!
Zdroj: Dnes24.sk

Nástupište sa opäť hlási o slovo. V priestoroch podchodu sa v piatok 13. marca o 20.00 hod. stretnú dve talentované hudobné skupiny. Obe vydali na konci roku 2014 svoje nové albumy, teraz sa rozhodli ich predviesť fanúšikom v rámci spoločného turné po Slovensku a Českej republike.

Elektropopové trio

Obe kapely sú žánrové iné. "Slovensko-anglické elektropopové trio Purist spôsobilo rozruch už v roku 2012 svojim prvým singlom Renaissance, ten si rýchlo získal priazeň médií, video bolo vysielané v rotácií na MTV Czech a singel tri týždne kraľoval rebríčku na Rádiu_FM. Počas krátkej existencie si zahrali na významných medzinárodných festivaloch ako Electronic Beats, Pohoda Festival, Grape a na showcase festivaloch Europavox vo Francúzsku,“ uviedol Julo Krištof z Nástupišťa 1–12. S albumom Colourful Noise, ktorý nahrávali v prestížnych Red Bull Studios v Kodani, bojujú tento rok o cenu Radio_Head Awards v kategórii Debutový album roka.

Vydarený debut

Bad Karma Boy a ich debut z rešpektovaného vydavateľstva SLNKO RECORDS sa skloňoval vo výročných anketách ako jedna z najlepších česko-slovenských nahrávok roku 2013. Nedávno vydaným druhým albumom kapela zahltila slovenský online priestor pozitívnymi reakciami zo strany médií aj fanúšikov. S piesňou Dunaj tento rok bojujú o Radio_Head Awards. „Presvedčiť sa o tom, že obe kapely patria z najzaujímavejších zjavom slovenskej alternatívnej scény budete môcť aj u nás na Nástupište 1–12 už v piatok o 20.00 hod.”

Foto: Nástupište 1–12

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM