Katarína Jankeje Kultúra

Nástupište pozýva na filmovú udalosť: Čaká nás snímka o nekonvenčnom hľadaní lásky a šťastia

Keď sa režisérke Tatjane Božić rozpadne ďalší z radu osudových vzťahov, rozhodne sa konať. Navštívi niekoľko krajín Európy, aby stretla svojich expriateľov a zistila v čom robí chybu. Výsledok si môžete pozrieť v dokumente Šťastní až naveky už tento piatok.

Ilustračný obrázok k článku Nástupište pozýva na filmovú udalosť: Čaká nás snímka o nekonvenčnom hľadaní lásky a šťastia
Zdroj: Dnes24.sk

V rámci medzinárodného projektu KINEDOK uvedie Multimediálny priestor pre súčasnú kultúru Nástupište 1–12 v piatok 11. septembra o 18.00 hod. večer chorvátsky dokumentárny film Šťastní až naveky (Happily Ever After) od režisérky Tatjany Božić.

Konfrontuje bývalých partnerov

Keď sa režisérke Tatjane Božić rozpadne ďalší z radu osudových vzťahov, rozhodne sa obrátiť list. Tento vzťah už musí vyjsť! Tatjana navštívi päť svojich bývalých partnerov. Cestuje za nimi do Moskvy, Hamburgu, Londýna a Záhrebu a snaží sa nájsť odpoveď na otázku, prečo všetky jej vzťahy končia katastrofou?

S istou dávkou sebairónie, no tiež hlbokej vášne, odhaľuje svoje bývalé vzťahy a konfrontuje ex-partnerov i seba samú so zložitosťou vzťahov dnešnej doby. Dokument je konfrontačný, emocionálny, no zároveň vtipný a nájde sa v ňom každý z nás. Režisérka neustáva v hľadaní Svätého grálu lásky: byť šťastný až naveky!

Nový medzinárodný projekt

Podujatie je realizované v rámci medzinárodného projektu KINEDOK. Ide o novú medzinárodnú komunitu a jedinečnú platformu pre filmové kluby a spôsob alternatívnej distribúcie, spájajúcou priaznivcov a tvorcov kreatívnej dokumentaristiky. Vstup na podujatie je už tradične zadarmo.

Čítajte aj:

Povinná jazda pre všetkých milovníkov žánru: Česká legenda hip hopu zahrá v Topoľčanoch

V Topoľčanoch zažijeme predčasný vianočný darček: Tešte sa na obľúbené Radošinské naivné divadlo!

Foto: Nástupište 1–12

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM