Kultúra

Nástupište 1-12 začína turné: So Suvenírom sa predstaví od Košíc až po Prahu a Kyjev

Multimediálny priestor pre súčasnú kultúru Nástupište 1-12 v Topoľčanoch začína turné so svojím autorským predstavením Suvenír.

Ilustračný obrázok k článku Nástupište 1-12 začína turné: So Suvenírom sa predstaví od Košíc až po Prahu a Kyjev
Zdroj: Dnes24.sk

V rámci neho sa predstaví divákom v Tabačke v Košiciach, Malom Berlíne v Trnave, Studiu Alta v Prahe a v Izolyatsii v Kyjeve, informovala Zuzana Novotová Godálová z Multimediálneho priestoru. Suvenír podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

Suvenír je novou formou štúdie, rešerše a prezentácie interdiscipli­nárneho diela. Vybraní umelci zastupujúci rôzne formy umenia, ako sú výtvarné umenie, literatúra, architektúra, tanec, sound art a multimédiá, pracovali a zbierali svoje suveníry na rôznych miestach na Slovensku.

„Popri reflexii samotných miest tak dostali možnosť prisvojiť si niečo z disciplín ostatných umelcov, alebo formu, ako sa prezentovať publiku. Cieľom bolo pracovať ako jednotné skupinové ego v spoločnej rovnováhe médií,“ skonštatovala Novotová Godálová. Zúčastnení umelci mali príležitosť konfrontovať seba samých a svoju tvorbu v dialógu s inými formami umenia.

Skupina vytvorila performatívne dielo, ktoré je svojím spôsobom jedinečné, keďže každý zúčastnený umelec sa stal režisérom, dramaturgom, aj hercom na pódiu. „Ľudia, ktorí obvykle tvoria len v ateliéri, vystúpili na javisko a hrajú samých seba,“ povedala Novotová Godálová.

Foto: ilustračné

Zdroj: Facebook
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM