Kultúra

Nástupište 1-12 s novinkou: Projekt predstaví Topoľčany netradičným spôsobom

Multimediálny priestor pre súčasnú kultúru Nástupište 1-12 v Topoľčanoch predstaví v piatok (25.5.) projekt Turboplenér 1500, ktorý vytvorila trojica slovenských umelcov Juraj Florek, Jakub Pišek a Juraj Toman.

Ilustračný obrázok k článku Nástupište 1-12 s novinkou: Projekt predstaví Topoľčany netradičným spôsobom
Zdroj: Dnes24.sk

Všetci absolvovali dvojtýždňový pobyt v Topoľčanoch a okolí, aby tam vyhľadávali opustené industriálne objekty, parkoviská i autoumyvárne, ktoré pozmenili svojimi dielami.

V podchode topoľčianskej autobusovej stanice v Nástupišti 1–12 si návštevníci budú môcť pozrieť autorské video, v ktorom umelci netradičným spôsobom zachytávajú objekty, ktoré miestni ľudia už prestali vnímať. „Vďaka ich plenérovej olejomaľbe a videotvorbe sa na ne budeme môcť pozrieť z nového, sviežeho uhla pohľadu,“ uviedla Lenka Savarová z Nástupišťa 1–12.

Ako doplnila, vystavené budú aj najlepšie maľby s mestskými motívmi. „Zároveň sa návštevníci môžu tešiť na hudobný projekt Jakuba Pišteka Turbosampler. Jeho projekt už mali možnosť vidieť aj diváci v Berlíne, Cluji, Bratislave či v Budapešti,“ dodala Savarová.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM