Katarína Jankeje Rôzne

Najmladší pacient prijatý do nemocnice: Opitý mal len 6 rokov!

Opitá mládež je problémom každého mesta. My nie sme výnimkou. Zisťovali sme preto s akým promile a koľko neplnoletých pacientov bolo prijatých do našej nemocnice. Vek najmladšieho šokuje.

Ilustračný obrázok k článku Najmladší pacient prijatý do nemocnice: Opitý mal len 6 rokov!
Zdroj: Webnoviny.sk

Mladí radi využívajú letné mesiace či voľné dni na popíjanie. Mestská polícia však ich hlavné obľúbené lokality pozná. Aj napriek tomu je mládež vynaliezavá a kreatívna v hľadaní nových úkrytov. Niektorí dokonca neváhajú a využívajú na opíjanie rodinné byty, pivnice či domáce garáže.

Vek najmladšieho šokuje

Stav neplnoletých je v niektorých prípadoch natoľko vážny, že končia až v nemocnici. Neuveriteľnú situáciu zažili pracovníci práve tej našej, keď v máji tohto roka prijali len 6-ročné dieťa s intoxikáciou alkoholu. Na mladšieho pacienta si nespomínajú. „Vek doteraz najmladšieho pacienta prijatého na pediatrickom oddelení bol 6 rokov. Dieťa malo v krvi až 1,57 promile alkoholu,“ informuje primárka pediatrického oddelenia Marta Moravčíková.

Aj pozitívne čísla

Naozaj platí, že letné mesiace sú pre mladých a ich chuť opíjať sa problémové. Dôkazom je aj pomer prijatých neplnoletých s intoxikáciou v krvi od začiatku roka do apríla a od mája do augusta. „Od januára do apríla 2014 sme nezaznamenali žiaden takýto prípad. Naopak, od mája do augusta to boli až štyria pacienti. Ich vek sa pohyboval okolo 15 – 17 rokov, až na spomínanú výnimku 6 rokov.“ pokračuje Moravčíková. Rekordérom v rámci množstva požitého alkoholu bol 15-ročný pacient. Tomu bolo zistené až 1,64 promile alkoholu v krvi.

Končia na pediatrickom oddelení

Keďže sa jedná o neplnoleté osoby, vo väčšine prípadov končia na detskom oddelení. Ako uviedla Moravčíková: „Pacienti intoxikovaní alkoholom sú hospitalizovaní prevažne na pediatrickom oddelení v závislosti od ich klinického stavu.“ A aké sú kritické obdobia pre mládež? „Kritické dni sú prevažne piatky a víkendové dni, koniec školského roka. Ale aj sviatky a prázdninové mesiace,“ uzatvára Moravčíková.

Foto:ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM