Katarína Jankeje Šport

Najlepší plavci Slovenska sú známi: Topoľčany majú zastúpenie v mužskej i ženskej kategórii!

Ako je zvykom, aj tento rok sa odovzdávali ceny pre najlepších bazénových plavcov a plavkyne za rok 2014. Medzi tými najlepšími v mužskej i ženskej kategórii sa umiestnili aj dvaja topoľčianski rodáci.

Ilustračný obrázok k článku Najlepší plavci Slovenska sú známi: Topoľčany majú zastúpenie v mužskej i ženskej kategórii!
Zdroj: TASR

Slovenská plavecká federácia (SPF) vyhlásila výsledky ankety o najlepších bazénových plavcov za uplynulý rok 2014. V mužskej kategórií zvíťazil Richard Nagy, čím zosadil nášho Tomáša Klobučníka (24), ktorý získal nemenej hodnotnú striebornú trofej. Najväčším úspechom rodáka z Topoľčian za rok 2014 je rozhodne 5. priečka na Majstrovstvách sveta v Katare, kde zároveň vytvoril aj nový slovenský rekord na 200 metrov prsia.

Najlepšou plavkyňou 2014 sa stala Katarína Listopadová, Andrea Podmaníková (16) z klubu SC Pirana obsadila skvelé tretie miesto. Mladá Topoľčianka sa pod vedením kouča Vladimíra Železníka famóznymi výkonmi predviedla na Majstrovstvách Slovenska v Dolnom Kubíne, kde vytvorila až tri národné rekordy. Viac o úspechu 16-ročnej pirane si prečítate v článku: Mladá plavkyňa (16) dosiahla veľký úspech: Topoľčianka vytvorila nové rekordy!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM