Katarína Jankeje Samospráva

Mimovládka INEKO hodnotila zadĺženie miest: Pozrite, koľko percent si nesú na pleciach Topoľčany!

Na hospodárenie slovenských miest si posvietil inštitút INEKO. Niektoré mestá sa môžu pochváliť dobrým finančným zdravím, u iných je to už horšie. Pozrite si, kam patríme my, číslo vás isto prekvapí.

Ilustračný obrázok k článku Mimovládka INEKO hodnotila zadĺženie miest: Pozrite, koľko percent si nesú na pleciach Topoľčany!
Zdroj: Webnoviny.sk

INEKO hodnotil finančné zdravie jednotlivých miest. Jednou zo zložiek hodnotenia boli aj dlhy samospráv.

Rekordér

Najvyššie percento svieti podľa hodnotenia Ineka nad krajskou Žilinou – celkový dlh mesta je 77,1 percenta. „V jej dlhu je však započítaný aj úver od štátu na výkup pozemkov v súvislosti s investíciou automobilky KIA, ktorý mesto postupne spláca. Po odrátaní tejto výpomoci na tom Žilina nie je tak kriticky,“ komentuje INEKO na svojom webe. Celkové finančné zdravie ohodnotili na známku 3,3, pričom 0 je na tejto stupnici najhoršie číslo.

Kde sme my?

Dlh Topoľčian je na prekvapujúcej nule. Finančné zdravie (FZ) nášho mesta ohodnotili číslom 5,6. To podľa rebríčka inštitútu INEKO predstavuje výborné zdravie vo financiách. Pre porovnanie, Partizánske si vyslúžilo percentuálne skóre 8,4 s FZ: 5,1, Vráble majú 32,0%, FZ: 3,8 a dlh Nitry predstavuje 31,8% so známkou 4,4.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM