Kultúra

Milovníci kultúry, zbystrite! Nástupište 1-12 otvorí sezónu

Multimediálny priestor pre súčasnú kultúru Nástupište 1-12 v Topoľčanoch otvorí VII. sezónu svojho fungovania videoinštaláciou a koncertom.

Ilustračný obrázok k článku Milovníci kultúry, zbystrite! Nástupište 1-12 otvorí sezónu
Zdroj: Dnes24.sk

V piatok 13. apríla o 19. hodine sa predstaví Milan Mazúr so svojím projektom Ócuka i skladateľka a pesničkárka Katarína Malíková.

Videoinštalácia Ócuka je prvým hlavným dielom Milana Mazúra a je aj jeho najväčším projektom po absolvovaní vysokej školy. „Okrem českej herečky Ester Geislerovej sa vo filme objaví aj český hudobný producent David Doubek známy tiež ako Ventolin a Sarah Dubná. Hudbu tvoril slovenský producent elektronickej hudby Stroon,“ pripomenuli organizátori.

Na otvorení novej sezóny v Nástupišti 1–12 vystúpi aj Katarína Malíková, ktorá rolu speváčky a klaviristky strieda s tvorením originálnych skladieb a aranžmánov ľudových piesní. „Žáner, ktorý tvorí, sa pohybuje na hrane artpopových kompozícií s nádychom baroque minimal a novej world music. Pestrými hlasovými polohami a kódom tradície v každej piesni sa hlási ku slovanským koreňom,“ informovali organizátori.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM