Katarína Jankeje Rôzne

Miloš Matušík o zisku ocenenia Zdravotnícky čin roka: Vôbec som nedúfal, že povedia moje meno!

Dlhoročný pracovník našej nemocnice si nedávno prebral z rúk Milana Belicu, predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja významné ocenenie Zdravotnícky čin za rok 2014. V rozhovore nám prezradil svoje pocity pri preberaní ceny, spomenul si aj na svoje začiatky v topoľčianskej nemocnici.

Ilustračný obrázok k článku Miloš Matušík o zisku ocenenia Zdravotnícky čin roka: Vôbec som nedúfal, že povedia moje meno!
Zdroj: Dnes24.sk

Miloš Matušík patrí k známym tváram v našom meste. Dlhé roky pracuje v topoľčianskej nemocnici, ako nám však prezradil, cesta k nej bola kľukatá. „Po vyučení sa za strojného mechanika v Agrostave Topoľčany a po absolvovaní základnej vojenskej služby som zostal nezamestnaný. Moja matka i brat v tej dobre pracovali v OUNZ Topoľčany. No aj keď som mal obavy z ponúknutej práce ošetrovateľa, nezostávalo mi nič iné, ako vyskúšať to.

V nemocnici pracuje vyše 20 rokov

Topoľčanec na tento krok díva ešte aj dnes pozitívne. „Vôbec neľutujem, že som sa tak rozhodol. Ako sanitár pracujem v nemocnici už 23 rokov. Najskôr 12 rokov na oddeleniach, potom na záchranke a po zrušení sanitárov som prešiel na oddelenie intenzívnej starostlivosti, kde som doteraz.“ Jeho povolanie je síce často náročné, no nájdu sa aj milé momenty, ktoré ho aj po desiatkach rokoch vždy potešia. „Spomienky sú milé vtedy, keď vidíte pacienta spokojného a usmiateho odchádzať. Vždy ma poteší, keď sa u nás zastavia pacienti poďakovať po naozaj závažnom ochorení či zranení".

Neveril, že je nominovaný

Nedávno bol pracovník našej nemocnice ocenený za svoje aktivity v rámci zorganizovania dvoch zbierok pre chorú Evelin v kategórií Zdravotnícky čin roka 2014. Viac sa dočítate v našom článku: Ťažký údel malej Evelin z Ostratíc: Pomôcť sa jej rozhodol Topoľčanec Miloš. Ako nám však prezradil, vôbec to nečakal.

„Keď mi vrchná sestra oznámila, že som bol nominovaný, povedal som si: A za čo? Je toľko ľudí, ktorí by si to zaslúžili možno viac ako ja. Na druhej strane by som klamal, keby som povedal, že som necítil radosť v srdiečku a ten pocit, že tá snaha mala zmysel.“

Pri ocenení myslel na choré dievčatko

Ani pri vyhlasovaní ocenených si Topoľčanec nemyslel, že spomedzi nominovaných vyberú práve jeho. „Už po príchode na slávnostný ceremoniál v župnom dome som zažíval úžasný pocit. Vôbec som nedúfal, že povedia moje meno z celého kraja. Ten pocit sa nedá opísať, ani som poriadne nevnímal, myslel som len na Evelinku.“ Aj napriek vzácnemu oceneniu, zostáva Miloš Matušík plný skromnosti a vďaky. „Cena patrí všetkým, ktorí mi či už pomáhali alebo finančne prispeli do zbierky. Bez nich by som určite toto ocenenie nikdy nedostal,“ dodal na záver.

Čítajte tiež:

Kraj udelil významné ocenenia: Zdravotníkom z Topoľčian sa ušla veľká pocta!

Foto: Miloš Matušík

Miloš Matušík o zisku ocenenia Zdravotnícky čin roka: Vôbec som nedúfal, že pove
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM