Správy

Mesto odstránilo kontajner od mestských záhradiek: Kam teraz s bioodpadom?

Záhradkári mali možnosť využívať pristavený kontajner. Ten sa však minul svojmu účelu.

Ilustračný obrázok k článku Mesto odstránilo kontajner od mestských záhradiek: Kam teraz s bioodpadom?
Zdroj: Mesto Topoľčany

„Niekoľko rokov bol v blízkosti mestských záhradiek pri rieke Nitra pristavený kontajner na bioodpad. Bohužiaľ, dlhodobo neplnil svoj účel, nakoľko doň občania vhadzovali rôzny stavebný, veľkorozmerný, nebezpečný odpad, plasty alebo komunálny odpad. Obsah kontajnera bolo následne potrebné niekoľko dní triediť a jeho veľká časť sa musela vyviezť na skládku," informuje mesto Topoľčany.

Prevádzka kontajnera tak so sebou niesla neprimerane vysoké náklady. Navyše, nesplnil ani svoj účel – zhodnotenie bioodpadu.

Radnica na problémy upozorňovala majiteľov záhradiek (listom, na webe a priamo na mieste). Situácia sa však nezlepšila. Mesto sa preto rozhodlo stiahnuť kontajner.

„Je nám ľúto kvôli občanom, ktorí do kontajnera vhadzovali výlučne bioodpad. Tento krok sme museli urobiť kvôli nezodpovednej väčšine, a tiež preto, aby sme zachovali kvalitu kompostu, ktorý si občania s obľubou vyzdvihujú v kompostárni," píše mesto Topoľčany.

Záujemcovia môžu bioodpad zo záhradiek bezplatne odovzdať v kompostárni na Pivovarníckej ulici. Ako dodalo vedenie mesta: „V období jarných a jesenných prác bude vo vopred určený deň a čas pri záhradkách pristavené vozidlo s obsluhou určené na zber bioodpadu, o čom budete informovaní v dostatočnom predstihu."

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Viac informácií z Topoľčian a okolia

KAM S ODPADOM Z MESTSKÝCH ZÁHRADIEK 🌿 Niekoľko rokov bol v blízkosti mestských záhradiek pri rieke Nitra pristavený...

Posted by Mesto Topoľčany on Monday, April 12, 2021
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM