Katarína Jankeje Kultúra

Výberové kolo festivalu poézie pozná víťazov: TIETO talenty regiónu idú do finále!

O niekoľko dní sa uskutoční známy celoslovenský festival poézie Beniakove Chynorany. Aj náš región už pozná svojich víťazov, ktorí postupujú do veľkého finále.

Ilustračný obrázok k článku Výberové kolo festivalu poézie pozná víťazov: TIETO talenty regiónu idú do finále!
Zdroj: Dnes24.sk

Slovenský festival poézie Beniakove Chynorany súťažnou formou prispieva k rozvoju slovenského umeleckého prednesu už vyše 20 rokov. Celonárodné súťaž sa uskutoční 5 – 7. decembra v rodisku spisovateľa Valentína Beniaka. Predchádzali mu krajské kolá, ktorých víťazi zabojujú vo veľkom finále.

V rámci výberového kola, ktoré sa uskutočnilo v Topoľčanoch, súťažili nádejné talenty v troch kategóriách. Medzi žiakmi vo veku 14 – 16 rokov sa do celoslovenského finále prebojovala Veronika Olšová z Chynorian. V kategórii študentov stredných a vysokých škôl (17–19 rokov) bude Topoľčiansky okres reprezentovať Janka Chotárová z Kovariec. V poslednej kategórií nad 20 rokov, ktorá bola súčasťou výberového krajského kola sa do absolútneho finále prebojovala Kristína Magátová z obce Výčapy-Opatovce a Ján Galaba z Nitry.

Slovenský festival poézie sa rozbehne v sobotu prezentáciou účastníkov, oficiálna súťaž začne od 10.00 hodiny doobeda v Slovanskom múzeu v Brodzanoch. Na konečné výsledky si budú musieť finalisti počkať až do nedele popoludnia.

Foto: Bohumil Milata

Výberové kolo Beniakove Chynorany
9
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM