Katarína Jankeje Rôzne

Kaderníčka Monika to povedala na rovinu: Päť najčastejších chýb, ktorých sa dopúšťajú Topoľčianky

Pre každú ženu sú vlasy korunou krásy a sú tiež jednou z prvých vecí, ktoré si na ženách všimneme. Pozrite sa však, čoho sa podľa topoľčianskej kaderníčky dopúšťame pri úprave vlasov a starostlivosti o ne.

Ilustračný obrázok k článku Kaderníčka Monika to povedala na rovinu: Päť najčastejších chýb, ktorých sa dopúšťajú Topoľčianky
Zdroj: Dnes24.sk

Kaderníčka Monika Chudá nám naposledy prezradila, aké účesy fičia medzi topoľčianskymi nevestami. Tentokrát sme sa nevenovali najnovším trendom, ale prehreškom. Pozrite sa, čoho sa podľa nej dopúšťame pri úprave vlasov a starostlivosti o ne.

1. Zlý, nevhodný šampón

Klientka často zvolí nesprávny šampón, ktorý nie je určený na daný typ vlasov. Vždy je dobre poradiť sa s vašim kaderníkom, pokiaľ si vo výbere nie ste istí.

2. Každodenné umývanie

Ženy sú zvyknuté umývať si vlasy každý deň a touto prehnanou starostlivosťou si nadmerne vysušujú vlas a vlasovú pokožku. Vlas sa tým pádom láme a je poškodený. Pri každodennom umývaní treba používať šampón priamo určený na každý deň. Pozor treba dať aj pri oplachovaní, oplachovať vlasy je potrebné raz toľko ako šampónovať.

3. Fénovanie

Horúci vzduch taktiež škodí vlasom. Ak potrebujeme vlas urýchlene vysušiť, zvolíme vlažný vzduch, ale ešte pred tým použijeme prípravok na ochranu pred teplom. Vlasy samozrejme zmyté neutierame silou, iba z nich prebytočnú vodu vyžmýkame a zabalíme do uteráka.

4. Príliš časté farbenie

Melírovanie, odfarbovanie, farbenie tiež nepomáha vlasom a vlasovej štruktúre, i keď je na trhu množstvo produktov obohatených o byliny, esenciálne olej a nízky obsah amoniaku. Farbenie vlasov by som odporúčala raz za 6 až 8 týždňov. Nie častejšie.

5. Chýba pravidelné podstrihovanie a hydratovanie

Vlasy taktiež starnú, čo je vidieť na ich končekoch. Je dôležité ich pravidelne podstrihovať minimálne raz za 3 mesiace. Veľmi dôležité je okrem iného aj dodávať im potrebnú výživu a hydratáciu z produktov, ktoré obsahujú keratín, aloe vera a pantenol. Dodajte vlasom výživu a vlásky vám to po niekoľkých kúrach vrátia.

Foto: Monika Chudá

Výtvory kaderníčky Moniky Chudej
13
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM