Iné športy

Hokejová rodina smúti: Zomrel odchovanec a dlhoročný hráč Topoľčian Andrej Sporina

Športový svet zasiahla smutná správa. Do hokejového neba odišiel 38-ročný odchovanec topoľčianskeho hokeja.

Ilustračný obrázok k článku Hokejová rodina smúti: Zomrel odchovanec a dlhoročný hráč Topoľčian Andrej Sporina
Zdroj: TASR

Smutnú správu priniesol klub HC Topoľčany prostredníctvom svojho účtu na sociálnej sieti Facebook.

„So zármutkom oznamujeme, že vo veku 38 rokov zomrel odchovanec a dlhoročný hráč HC Topoľčany – Andrej Sporina. Česť jeho pamiatke! Rodine a blízkym vyjadrujeme úprimnú sústrasť,“ napísal klub z Topoľčian na svojom facebooku.

Andrej Sporina začal so seniorským hokejom v klube HC VTJ Telvis Topoľčany (dnešné HC Topoľčany) v sezóne 1998/1999. Nastúpil v 8 zápasoch, počas ktorých si pripísal 3 góly a jednu asistenciu.

V sezóne 2002/2003 si vyskúšal aj extraligový hokej. Na osem zápasov si obliekol dres MHC Martin, kde zaknihoval jednu presnú gólovú prihrávku.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Poslednú sezónu v drese Topoľčian Andrej absolvoval v ročníku 2004/2005. V nasledujúcej sezóne smerovali jeho kroky do anglickej English Premier Ice Hockey League (EPIHL), kde začal v Chelmsford Chieftains (3 góly a 6 asistencií v 6 zápacoh), no počas prvej sezóny prešiel do Romford Raiders, kde pôsobil až do konca profesionálnej kariéry v ročníku 2008/2009.

Andrej Sporina odohral v topoľčianskom drese dovedna 132 zápasov, v ktorých fanúšikov potešil 42 gólmi a 54 asistenciami. V Anglicku štartoval v 130 zápasoch v lige a pohárových súťažiach. Na svojom konte mal aj osem štartov v najvyššej slovenskej súťaži.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM