Katarína Jankeje Šport

Hokejistom sa nepodarilo prebojovať do semifinále: Rusi vpálili poza chrbát nášho Hala sedem gólov

Slovenský hokejový výber, ktorý je doplnený aj trojicou topoľčianskych hráčov, neuspel vo štvrťfinále na Svetovej zimnej univerziáde v Španielsku. Na postup do semifinále by museli vyhrať na Ruskom, to sa však nestalo. Chlapci tak budú bojovať o 5. – 8. miesto.

Ilustračný obrázok k článku Hokejistom sa nepodarilo prebojovať do semifinále: Rusi vpálili poza chrbát nášho Hala sedem gólov
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk

Slovenskí hokejisti prehrali v stredajšom štvrťfinále na 27. Svetovej zimnej univerziáde s Ruskom vysoko 0:7. O miestenku do semifinále sa pripravili už v úvodnej tretine, v ktorej herne zaostali za svojím súperom. Hoci sa v ďalšom priebehu osmelili, vytúženého gólu sa nedočkali a v záverečných desiatich minútach ich súperi dorazili ďalšími štyrmi gólmi.

Zverenci trénera Andreja Výboha, medzi nimi aj brankár Topoľčian Juraj Halo, Denis Mihálik a Peter Kopecký, si tak zahrajú o umiestenie na 5.- 8. mieste. Ich úvodným súperom bude vo štvrtok o 17.00 hodine tím USA.

Rusko – Slovensko 7:0 (3:0, 0:0, 4:0)

zostava SR: Halo – Lunter, Ketner, Kopecký, Rusina, Palovič, Nociar, Sucharda – Piačka, Mihálik, Uhnák – Pardavý, Hús, Gápa – Zlocha, Marušiak, Trenčan – Budiak, Kentoš, Bača – Szabó

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM