Iné športy

Hokejisti vstúpili do nadstavby: V dramatickom zápase porazili Skalicu

Topoľčianski hokejisti sa prehupli do ďalšej fázy súťaže. V 1. kole skupiny o 1.-6. miesto hostili húževnatého súpera.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti vstúpili do nadstavby: V dramatickom zápase porazili Skalicu
Zdroj: M.T., HC Topoľčany

Predzápasové predpoklady sa naplnili. Meranie síl medzi Topoľčanmi a Skalicou prinieslo vyrovnaný zápas.

„Napriek veľkej snahe hostí od začiatku zápasu otvárali skóre domáci zásluhou Jakúbeka počas presilovej hry. Za stavu 1:0 sa odchádzalo aj do šatní po 1. tretine,“ informuje HC Topoľčany.

V druhej tretine videli diváci niekoľko zaujímavých šancí. Presadil sa však iba Jaša v 38. minúte a vyrovnával na 1:1.

Poslednú tretinu začali lepšie hostia, ktorí sa druhým presným zásahom Jaša dostali do vedenia (1:2). " V 50. minúte počas presilovej hry využíva šancu Kováčik a neuveriteľnou strelou vyrovnáva na 2:2," dodáva HC Topoľčany.

Radosť domácich však netrvala dlho. Hostia sa opäť dostali do vedenia. Postaral sa o to Šmída. „Dve minúty pred koncom riadneho hracieho času Ľ. Hurtaj odvoláva brankára. Vyrovnávajúci gól na 3:3 príde na poslednú chvíľu – 47. sekúnd pred zvukom sirény z hokejky Michela Miklíka,“ dodáva topoľčiansky klub.

V predĺžení sa nerozhodlo. Rozuzlenie priniesli až samostatné nájazdy. O zisku dvoch bodov napokon rozhodol A. Podstavek.

HC Topoľčany – HK Skalica 4:3 pp a sn (1:0, 0:1, 2:2 – 0:0, 1:0)

Góly: 6. Jakúbek (Podstavek), 50. Kováčik (Podstavek), 60. Miklík (Podstavek), rozhodujúci nájazd Podstavek – 38. Jaša (Mikéska), 42. Jaša (P. Kotzman, Mikéska), 51. Šmída (Horváth, Štumpf).

Rozhodovali: Hronský – Kiepeš, D. Konc ml., vylúčení: 3:4, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0

Zápas sledovalo: 987 divákov