Iné športy

Hokejisti v zápase o 3. miesto neúspešní: Skalica rozhodla v samom závere

Uprostred pracovného týždňa pokračovali boje v I. hokejovej lige. Topoľčany sa v priamom súboji o tretie miesto stretli so Skalicou.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti v zápase o 3. miesto neúspešní: Skalica rozhodla v samom závere
Zdroj: M.T., HC Topoľčany

V priamom súboji o priebežnú tretiu priečku sa hral poriadne vyrovnaný duel. Svedčí o tom aj prvá tretina, ktorá napokon skončila bez streleného gólu.

Vyše 700 divákov si v Skalici užili prvé presné zásahy až v prostrednej časti hry. Topoľčany sa v 22. minúte dostali do vedenia, keď sa presadil Kluka. Ďalšie puky však smerovali do Halovej brány. V 30. minúte vyrovnával Kotzman, aby o osem minút neskôr otáčal Jurák (2:1).

Osem minút pred koncom stretnutia zvyšoval na 3:1 pre Skalicu Vaškovič. Topoľčianska odpoveď na seba nenechala dlho čakať, keď sa presadil Kalináč a o minútu neskôr Dvonč (3:3). Domáci však topoľčiansku radosť nepripustili a v samom závere strhol víťazstvo na stranu Skalice Jurák.

HK Skalica – HC Topoľčany 4:3 (0:0, 2:1, 2:2)

Góly: 30. Kotzman (Mrázik), 38. Jurák (Pač), 52. Vaškovič (Škápik, Hujsa), 59. Jurák (Jaša) – 22. Kluka (Kalináč, Kováčik), 56. Kalináč (Kluka), 57. Dvonč (Tomčák, Uhnák). Strely: 38:32. Vylúčenia: 3:3 na 2 min. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Bachúrik – Junek, Crman. Diváci: 715

Skalica: Romančík – Janík, Škápik, Pač, Trávniček, Straka, Kotzman P, Mrázik, Hílek – Okoličány, Hujsa, Vaškovič – Štumpf, Jaša, Jurák – Kniazev, Dufek, Trnka – Janáč, Mowrey, Kotzman A

Topoľčany: Halo – Ďurčo, Král, Kováčik, Hrudík, Hřebíček, Bystričan, Gergel A, Grman – Podstavek, Laššo, Tábi – Kluka, Kalináč, Nemček – Tomčák, Uhnák, Bečka – Dvonč, Klenko, Gergel D