Iné športy

Hokejisti topoľčian štartujú sezónu VONKU: V prvom kole vyzvú Modré krídla Slovan

Nový ročník druhej najvyššej hokejovej súťaže klope na dvere. Topoľčany spoznali súpera v prvom ligovom kole.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti topoľčian štartujú sezónu VONKU: V prvom kole vyzvú Modré krídla Slovan
Zdroj: HC Topoľčany , THOMAS BARTOS

TIPOS Slovenská hokejová liga odštartuje sezónu 2022/2023 oficiálne v sobotu 24. septembra reprízou finálovej série z predchádzajúcej sezóny. Vlci Žilina v nej aj pred kamerami JOJ Šport privítajú HK Vitar Martin. Informoval o tom portál hockeyslovakia.sk.

Topoľčany a Dubnica odohrajú začiatok nového ročníka na súperových ľadoch pre prebiehajúce rekonštrukcie na svojich zimných štadiónoch. Vyžrebovanie druhej najvyššej seniorskej hokejovej súťaže na Slovensku sa uskutočnilo za účasti zástupcov klubov TIPOS SHL pod Vršateckým hradom.

Priamy postup

"Nová sezóna prinesie do ligy znova vyššiu kvalitu. Súťaž sa zatraktívni aj vďaka priamemu postupu, o ktorý bude mať záujem určite viacero tímov. Vďaka tomu posúvame na vyšší level aj marketingový potenciál súťaže. Samozrejme, naším cieľom je stále dávať priestor mladým hráčom a vychovávať talenty pre slovenský hokej. Uvidíme, ako nás tento rok ovplyvnia covid opatrenia, no musíme dúfať, že čo najmenej,“ povedal po vyžrebovaní novej sezóny TIPOS SHL predseda Ligovej rady a riaditeľ HK Skalica Miroslav Lipovský.

V základnej časti TIPOS Slovenskej hokejovej ligy 2022/2023 odohrá každé mužstvo 44 kôl, každý s každým sa vzájomne stretne štyrikrát (dvakrát doma, dvakrát vonku). V TIPOS SHL bude opäť pôsobiť aj projekt reprezentácie do 18 rokov s mediálnym názvom JOJ Šport Slovensko 18 a v základnej časti s ním odohrá každý tím dva zápasy.

Mužstvá umiestnené po základnej časti na 7. až 10. mieste odohrajú kvalifikáciu o play off na tri víťazné zápasy. Pre jedenásty tím po základnej časti sezóna končí, posledné mužstvo vypadáva priamo do 2. hokejovej ligy v zmysle zmeny schválenej Výkonným výborom SZĽH z 28. júla.

Prečítajte si tiež

Play off TIPOS SHL odštartuje 14. marca. Víťaz sezóny 2022/2023, ktorý priamo postúpi do najvyššej súťaže, bude známy najneskôr 26. apríla. Všetky série play off sa už tradične hrajú na 4 víťazné duely. Zmenou oproti minulej sezóne bude opätovný návrat k pevne stanoveným termínom.

Podmienka mladých hráčov

Kluby musia aj naďalej nasadzovať do zápasov sedem hráčov do 23 rokov, z toho dvaja musia byť do 20 rokov. Rovnako sa nemenilo ani obmedzenie pre štart zahraničných hokejistov, za jedno mužstvo môžu nastúpiť do zápasu maximálne štyria, zároveň nie je povolený štart zahraničného brankára.

V sezóne 2022/2023 budú v TIPOS SHL pôsobiť oficiálne tri farmárske družstvá a jeden „B“ tím. Žiar nad Hronom pokračuje ako farma Zvolena, Brezno bude pôsobiť ako farma Banskej Bystrice, Levice sa dohodli na farmárskej spolupráci s Nitrou. Tak ako v minulej sezóne, ako „béčko“ bude vystupovať jedine klub Modré krídla Slovan.

Vyžrebovanie 1. kola TIPOS Slovenskej hokejovej ligy 2022/2023:

  • Vlci Žilina – HK Vitar Martin (sobota 24.9.2022)
  • HC 19 Humenné – HK Brezno (nedeľa 25.9.2022)
  • HK Skalica – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom (nedeľa 25.9.2022)
  • Modré krídla Slovan – HC Topoľčany (nedeľa 25.9.2022)
  • HK ´95 Považská Bystrica – HK Gladiators Trnava (nedeľa 25.9.2022)
  • HK Levice – TSS Group Spartak Dubnica nad Váhom (nedeľa 25.9.2022)

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie zaujímavé čítanie

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM