Iné športy

Hokejisti si z Považskej Bystrice vezú dva body: V predĺžení rozhodol Kováčik

Hokejisti Topoľčian nastúpili na zápas 11. kola I. hokejovej ligy. Predstavili sa na ľade Považskej Bystrice.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti si z Považskej Bystrice vezú dva body: V predĺžení rozhodol Kováčik
Zdroj: M.T., HC Topoľčany

V desiatom kole sa z hokejok hokejistov Topoľčian zrodila poriadna kanonáda, keď do bránky Humenného nastrieľali 4 góly a po víťazstve 5:2 sa tešili z plného bodového zisku.

Na zápas 11. kola tak vycestovali v dobrej nálade s chuťou naplno bodovať. Skóre zápasu otváral Humenčaj Frankovič (1:0), ktorý tak aj uzavrel gólový účet úvodného dejstva.

Opäť to boli domáci, ktorí sa presadili aj v úvode druhej tretiny (0:2). Prišiel však rad aj na hokejistov Topoľčian. Ešte počas prostredného dejstva strelil znižujúci gól na 2:1 Bystričan, v poslednej minúte tretiny napokon vyrovnal Bečka. Tretie dejstvo gól neprinieslo a tak si 158 divákov pozrelo predĺženie.

V ňom sa šťastie priklonilo na stranu favorita z Topoľčian. Po dvoch minútach hry rozhodol Kováčik. Topoľčany si tak z Považskej Bystrice vezú dva body.

HK 95 Považská Bystrica – HC Topoľčany 2:3pp (1:0, 1:2, 0:0 – 0:1)

Góly: 16. Fančovič (Koleda, Dolinajec), 21. Cíger (Pšurný, Ďurkech) – 23. Bystričan (Laššo, Hruška), 40. Bečka (Hrudík), 62. Kováčik (Kluka). Strely: 35:42. Vylúčenia: 5:8 na 2 min. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Valach – Ševčík, Jurčiak. Diváci: 158.

Považská Bystrica: Kompas – J. Ďurkech, L. Ďurkech, Dubeň, Fančovič, Trška, Niník, Augustín, Ondrásky – Cíger, Pšurný, Dolinajec – Mokrohajský, Rodionov, Koleda – Špankovič, Jakubec, Bednár – Németh, Turan, Miro.

Topoľčany: Halo – Ďurčo, Král, Kováčik, Hrudík, Hruška, Bystričan, Duran, Grman – Podstavek, Tomčák, Tábi – Bečka, Laššo, Kluka – Pekarčík, Uhnák, Dvonč – Štastný, Klenko, Gergel