Iné športy

Generálka pred play-off: Hokejisti prehrali s Prešovom gólom v predĺžení

Posledný zápas základnej časti I. hokejovej ligy je minulosťou. Topoľčany cestovali na východ Slovenska.

Ilustračný obrázok k článku Generálka pred play-off: Hokejisti prehrali s Prešovom gólom v predĺžení

V poradí 45. kolo I. hokejovej ligy prinieslo zápolenie tretieho celku so štvrtým. Topoľčany sa tak predstavili na ľade Prešov Penguins. Naši hokejisti sa dostali do vedenia v jedenástej minúte zápasu zásluhou Lašša (0:1). Domáci celok odpovedal až v 29. minúte, gól do topoľčianskej siete dostal Babynec.

To bolo v riadnom hracom čase všetko a body sa delili. O víťazovi sa rozhodlo až v predĺžení. V 63. minúte po asistencii Damiána Novického a Dominika Šimčáka rozhodol o víťazstve gólom do brány Topoľčian Marcel Baláž.

Prešov Penguins – HC Topoľčany 2:1 pp (0:1, 1:0, 0:0 – 1:0)

Góly: 29. Babynec, 63. Baláž – 11. Laššo. Rozhodovali: Korba – Pribula, Novotný, vylúčení: 2:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 620 divákov

Zdroj: TASR/Dnes24.sk