Katarína Jankeje Správy

Dodávka smrti nepatrí topoľčianskej spoločnosti: HYZA po tlaku stiahla reklamnú kampaň Imigranti

Veľká tragédia napokon nemá nič spoločné s topoľčianskou firmou, nakoľko tá už spomínané nákladné auto zo svojich radov vyradila. HYZA sa však stala terčom pre svoju aktuálnu reklamnú kampaň.

Ilustračný obrázok k článku Dodávka smrti nepatrí topoľčianskej spoločnosti: HYZA po tlaku stiahla reklamnú kampaň Imigranti
Zdroj: TASR

Nákladné auto s logom firmy HYZA, v ktorom boli v Rakúsku objavené telá mŕtvych utečencov, nepatrí topoľčianskemu podniku. Ako uviedol hovorca HYZA, Mikuláš Šranko, vozidlo nájdené pri rakúskej obci Parndorf je jedno z áut, ktoré firma vyradila zo svojho vozového parku v priebehu rokov 2013 a 2014.

Dodávka s mŕtvymi nepatrí HYZE

„Žiaľ, niektoré z nich sa zrejme dostali do nesprávnych rúk. Všetky autá, ktoré v súčasnosti používa naša spoločnosť, sú monitorované signálom GPS a sú na Slovensku,“ uviedol Šranko. Spoločnosť v uplynulých rokoch vyradila zo svojho vozového parku 21 nákladných áut, ktoré boli následne predané siedmim súkromným spoločnostiam v rámci Slovenska.

Ako dodal, nový vlastník na predmetnom aute neodstránil branding spoločnosti na vozidle a predal ho ďalej do Maďarska spoločnosti MASTERMOBIKER KFT.

Kampaň Imigranti stiahli

Vo štvrtok sa na oficiálnej facebook stránke HYZY začalo objavovať množstvo negatívnych reakcií na aktuálnu reklamnú kampaň hydinárskej spoločnosti.

Jej ústredným motívom sú práve imigranti. V reklame s názvom Hyza versus Imigranti – Pozor na ftákoviny sú zobrazené dovážané kurčatá – imigranti vo forme nekvalitných kurčiat, ktoré boli po prekročení našich hraníc vzaté do väzby. Oproti nim v reklame vystupujú domáce “úprimné kurčatá” v pozitívnom svetle.

Kampaň so sloganom „Na pôvode naozaj záleží“ bola až do štvrtku propagovaná jednak na oficiálnej webovej stránke spoločnosti, i na facebook profile. Po desiatkach negatívnych komentárov sa spoločnosť rozhodla kampaň HYZA versus imigranti odstrániť. Rada pre reklamu ju ešte v júni vyhlásila za neetickú.

Čítajte aj:

Otrasný nález: V nákladnom aute s logom topoľčianskej spoločnosti našli desiatky mŕtvych migrantov!

Zrážka s kamiónom si vyžiadala najvyššiu obeť: Zbytočne vyhasol život ženy (†53)!

Zdroj: TASR/Dnes

Foto: TASR/Youtube

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM