Viktória Botošová Správy

Do nášho kraja smeruje mega investícia: Jaguar Landrover si vybral Slovensko!

A je rozhodnuté. To, v čo sme dúfali, sa naplnilo. Britská automobilka Jaguar Land Rover si vybrala pre svoju investíciu Slovensko a podpísala so slovenskou vládou dokument o zámere postaviť svoj nový závod v našom kraji.

Ilustračný obrázok k článku Do nášho kraja smeruje mega investícia: Jaguar Landrover si vybral Slovensko!
Zdroj: TASR

Britská automobilka Jaguar Land Rover podpísala so slovenskou vládou dokument o zámere postaviť svoj nový závod v Nitre. Definitívne rozhodnutie o výstavbe bude nadväzovať na štúdiu uskutočniteľnosti a očakáva sa do konca tohto roka.

„S už zavedeným automobilovým priemyslom na vysokej úrovni je Slovensko atraktívnou rozvojovou príležitosťou,“ informovali dnes predstavitelia automobilky. Nový závod má doplniť existujúce výrobné kapacity vo Veľkej Británii, Číne, Indii, ako aj továreň v Brazílii, ktorá je práve vo výstavbe.

Výberu Slovenska podľa automobilky predchádzala dôkladná analýza viacerých lokalít v Európe, Spojených štátoch a Mexiku. V prospech SR hovorí silná sieť dodávateľov a dobrá logistická infraštruktúra, informovala firma.

Automobilka teraz spoločne so slovenskou vládou vypracuje štúdiu uskutočniteľnosti závodu, ktorý by postupne v priebehu nasledujúcej dekády mohol vyrábať až 300 000 vozidiel. Spoločnosť očakáva, že prvé autá by mohli z výrobnej linky zísť v roku 2018.

Čítajte tiež:
Závod automobilky Jaguar? Podľa špekulácií je v hre aj Nitra!
Príde Jaguar Land Rover do nášho okresu? Strategický park pri Nitre by mohol štát ponúknuť aj autopriemyslu

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM