Katarína Jankeje Šport

Ďalší úspech pre naše mesto: V nominácií slovenskej hokejovej reprezentácie aj hráčka z Topoľčian!

Nemáme len šikovných hokejistov, ale hokejistky. Potvrdzuje to výber trénera Andreja Schöbera na prípravné zápasy slovenskej hokejovej reprezentácie, ktoré sa konajú už tento týždeň.

Ilustračný obrázok k článku Ďalší úspech pre naše mesto: V nominácií slovenskej hokejovej reprezentácie aj hráčka z Topoľčian!
Zdroj: TASR

Už v utorok si hráčky ženskej slovenskej reprezentácie preveria vlastné schopnosti v rámci prvého prípravného zápasu proti Česku. Do nominácie sa prebojovala aj talentovaná odchovankyňa topolčianskeho hokeja, Romana Košecká, ktorá momentálne figuruje pod hlavičkou HC ŠKP Bratislava. Medzinárodné zápasy nie sú pre ňu ničím novým, na začiatku roku si zahrala v reprezentácií do 18 rokov proti rovesníčkam z Francúzska. Po českom súperovi na naše hráčky čaká ťažká úloha – Rusko. Stretnutie sa odohrá 30. augusta na štadióne v Znojme.

Dievčatá v projekte HC ŠKP Bratislava boli pokope už od 4. augusta, aby sa pripravovali väčšinou formou trojfázových tréningov. Teraz si tréner Andrej Schöber vybral tie najlepšie hráčky u nás, aby si na medzinárodnej úrovni zmerali sily proti Česku a Rusku. Pre nás sú to mimoriadne kvalitní súperi a veríme, že už od začiatku sezóny budeme robiť kroky dopredu, aby sme úspešnej zvládli majstrovstvá sveta, ktoré nás čakajú v apríli budúceho roka,“ povedala pre oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) manažérka tímu Ľubomíra Kožanová.

Foto: Ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM