Katarína Jankeje Správy

Chrípka je späť: Pre chorobnosť zatvorili škôlku v našom okrese!

Zdá sa, že chrípky sme sa ešte nezbavili. Najviac chorých sú deti vo veku od nula do päť rokov. V našom okresu dokonca zavreli materskú školu.

Ilustračný obrázok k článku Chrípka je späť: Pre chorobnosť zatvorili škôlku v našom okrese!
Zdroj: TASR

V Nitrianskom kraji museli pre zvýšený počet ochorení na chrípku zatvoriť v priebehu tohto týždňa po jednej materskej škole v okrese Topoľčany a Zlaté Moravce a jednu základnú školu v okrese Levice. Kým v uplynulých týždňoch chorobnosť na chrípku postupne klesala, v priebehu posledných dní opäť mierne stúpa.

„V priebehu 13. kalendárneho týždňa sme v Nitrianskom kraji zaznamenali nárast chorobnosti na akútne respiračné ochorenia. Celkovo bolo zaznamenaných 8 338 ochorení. Z toho išlo o chrípku v 1 334 prípadoch. Predstavuje to nárast chorobnosti chrípky o 7,6 percenta,“ informoval Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Nitre.

Najviac chorých bolo medzi deťmi vo veku od nula do päť rokov. Priebeh ochorení bol komplikovaný u 323 osôb. Z toho bolo 60,7 percenta zápalov prínosových dutín, 15,8 percenta zápalov pľúc a 23,5 percenta zápalov stredného ucha. Ochorenia hlásilo 69 percent praktických lekárov pre deti a dorast a 67 percent lekárov pre dospelých.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM