Katarína Jankeje Šport

Boj chlapcov je na konci: Spišská Nová Ves u nás jasne dominovala

Topoľčany privítali v 43. kole prvej ligy na svojom ľade kvalitnú Spišskú Novú Ves. Chlapcom sa nepodarilo prekvapiť, favorit zápasu sa u nás moc nepotrápil.

Ilustračný obrázok k článku Boj chlapcov je na konci: Spišská Nová Ves u nás jasne dominovala
Foto: Dominika Handzušová / Zdroj: Dnes24.sk

Úvod zápasu naši chlapci dokázali so súperom držať krok, premeniť ponúknuté šance sa však v prvej 20-minútovke nepodarilo ani jednému tímu. K otvoreniu skóre prišlo až v ďalšej tretine z hokejky súpera, v 37. minúte Topoľčany zásluhou presnej strely Mihálika dorovnali na 1:1. Hostia však odpovedali už o niekoľko sekúnd, kedy zvýšili na 2:1. Od toho momentu začala mať Spišská Nová Ves jasne navrch, do našej bránky sa v riadnom hracom čase trafila ešte trikrát. Topoľčany tak v 43. kole prvej ligy podľahli favoritovi vysoko 1:5.

Zverenci trénera Svätopluka Kosíka sa na konci základnej časti nachádzajú na nepostupovom 9. miesto so ziskom 43 bodov. Prvá priečka patrí Spišskej Novej Vsi, na chrbát jej dýcha Detva a trojku najlepších uzatvára Bardejov. Prvá liga bude pokračovať posledným 44. kolom, v ktorom sme mali vycestovať do Prievidze. Klub, ktorý sa mal stať našim posledným súperom, však už dávnejšie oznámil odstúpenie zo súťaže. Topoľčany sa teda do bojov už nezapoja.

HC Topoľčany – HK Spišská Nová Ves 1:5 (0:0, 1:3, 0:2)

Góly: 37. Mihálik – 27. a 57. Vartovník, 37. a 59. Gurčík, 40. Cvengroš.

Foto: ilustračné

Video: Anton Kondrla

Topoľčany - Spišská
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM