Správy

Antigénový test už nebude zadarmo: Nemocnica v Topoľčanoch prezradila CENU!

Štát zrušil zmluvy s väčšinou mobilných odberových miest. Na tých, ktoré ostali, si zväčša za testovanie zaplatíme.

Ilustračný obrázok k článku Antigénový test už nebude zadarmo: Nemocnica v Topoľčanoch prezradila CENU!
Zdroj: TASR/AP

Testovanie zo zdravotných dôvodov, testovanie kontaktov pozitívnych či testovanie na nový koronavírus do detských táborov zostane hradené štátom. Na všetky ostatné podujatia, kde je potrebný test, si ho bude musieť jedinec hradiť samostatne.

Povinnosť sa týka len nezaočkovaných ľudí. Počas tlačovej konferencie to uviedol minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO).

Od prvého júla štát prechádza na taký systém testovania na nový koronavírus, aby motivoval k očkovaniu. „Podľa britských štúdií 90-percentná zaočkovanosť znamená ukončenie pandémie. Verím tomu, že občania to pochopia,“ dodal minister.

Koľko zaplatíme za test?

„Aktuálne pripravujeme možnosť naďalej sa testovať pomocou antigénových testov v rámci našich zariadení. Niektoré nemocnice už začali, iné začnú blízkom čase,“ povedala pre Dnes24 hovorkyňa siete nemocníc Svet zdravia Jana Fedáková.

Viac správ o koronavíruse

„Vzhľadom na ukončenie zmluvy s Ministerstvom zdravotníctva SR ale budú nemocnice a polikliniky poskytovať antigénové testovanie za poplatok. Cena bude 14,90 eura. Ide o nazálny antigénový test, ktorý je šetrnejší, takže je vhodný aj pre deti,“ dodáva hovorkyňa Jana Fedáková.

Bez registrácie

Podľa jej slov dostane záujemca výsledok antigénového testu v dvoch jazykových mutáciách – okrem slovenčiny aj v angličtine.

„Na antigénové testovanie nebude potrebné sa registrovať vopred, záujemcovi stačí prísť do odberového miesta počas zadefinovaných prevádzkových hodín. Po vykonaní testu dostane papierový certifikát," informovala hovorkyňa.

Chystáte sa na dovolenku do Talianska, Chorvátska či Egypta? Viac o aktuálnych opatreniach v dovolenkových destináciách sa dočítate aj v kategórii Cestovanie.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Prečítajte si tiež

Zdroj: Dnes24/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM