Zuzana Vajayová Rôzne

Zákerná E. coli drancuje Európu: Ako sa jej vyhnúť?

Baktéria E. coli drancuje v posledných dňoch Európu, v Nemecku dokonca zaznamenali najväčšiu epidémiu v novodobej histórii krajiny. Aj keď sa mnoho z nás obáva, či podobná situácia nenastane aj na Slovensku, pokiaľ budeme dbať na hygienické opatrenia

Slovenské ministerstvá spoločne s Úradom verejného zdravotníctva SR zaviedli niekoľko bezpečnostných opatrení, od kontroly zeleniny na trhu až po presnú inštruktáž, týkajúcej sa hygienických úkonov, ktoré by mali ľudia pre vlastnú bezpečnosť dodržiavať.

Dôkladné umývanie a šúpanie zeleniny sú prvými krokmi, ako predísť nákaze nebezpečnou baktériou E. coli (EHEC), upozorňuje na to Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Mali by sme sa vystríhať krížovej kontaminácii, a to najmä pri používaní nožov, tanierov či kuchynského náradia. Umývať zeleninu a ovocie by sme mali v studenej vode – pri umývaní vo vode teplej sa totiž rozširujú póry a baktéria sa tak môže dostať hlbšie do potravín.

Pri dotyku rúk so zeleninou počas jej čistenia je riziko ďalšieho šírenia mikroorganizmu v kuchyni. Po ošúpaní zeleniny pred jej ďalšou úpravou preto ministerstvo odporúča opláchnuť zeleninu, umyť si ruky a až potom zeleninu ďalej spracovávať.

Umývať ruky si treba aj po každom použití toalety, výmene plienok a pred prípravou a požívaním jedla. Pri tepelnom spracovaní zeleniny sa baktérie E. coli zbavíme varením v horúcej vode pri teplote najmenej 70 °C, a to aspoň 5 minút.

Počas cesty do Nemecka v tomto období ministerstvo neodporúča konzumovať surovú zeleninu a zeleninové šaláty. Po návrate z cesty v Nemecku alebo inej z dotknutých krajín či príznakov ochorenia by mali ľudia okamžite vyhľadať lekársku pomoc a informovať o predchádzajúcom pobyte v cudzine.

Čo spôsobuje Escherichia coli?

Shiga toxín produkujúca Escherichia coli je typ enterohemoragickej E. coli (EHEC) baktérie, ktorá môže spôsobiť mierne črevné ochorenie až ťažké ochorenie, spojené s komplikáciou poškodenia obličiek. Typickými príznakmi sú kŕče v bruchu, vodnaté, často i krvavé hnačky, niekedy aj zvracanie a mierna horúčka.

Najčastejšie choroba prebieha miernym spôsobom a trvá jeden až tri dni. Avšak približne v 10 percentách prípadov sa môžu vyskytnúť závažné komplikácie. Inkubačná doba sa pohybuje v rozmedzí od jedného do ôsmich dní, najčastejšie je to od troch do piatich dní.

Prípady a ohniská vzniku nákazy EHEC boli spájané s konzumáciou nedostatočne tepelne upraveného mäsa, surového mlieka, nepasterizovaného jablkového džúsu, kontaminovanej vody, čerstvej listovej zeleniny, klíčkov lucerny a zveriny. Rizikovým prostredím na prenos z osoby na osobu (fekálno-orálny prenos) sú centrá dennej starostlivosti a domovy dôchodcov.

Príčiny súčasnej epidémie v Nemecku stále nie sú celkom jasné. Jedna z verzií hovorí o kontaminácii uhoriek, dovážaných zo Španielska. Tieto uhorky boli redistribuované i do Česka, Rakúska, Maďarska, Dánska, Luxemburska a Holandska. V tomto prípade sa pacienti nakazili pravdepodobne konzumáciou nedostatočne umytej zeleniny, krížovou kontamináciou a prenosom z infekčných osôb.

Autor: Alex, Berger, SITA Zdroj: Diva.sk

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM