Správy

Veľká noc v krízovom centre: Čas si vyplnili drobnými opravami i spoločenskými hrami

Veľkonočné sviatky sme tento rok strávili v kruhu svojich najbližších. Návštevy mimo obydlia boli zakázané.

Ilustračný obrázok k článku Veľká noc v krízovom centre: Čas si vyplnili drobnými opravami i spoločenskými hrami
Zdroj: Dnes24.sk

Nie každý má však toľko šťastia, aby mohol o nejakom mieste hovoriť ako o svojom domove. Žije medzi nami aj skupina občanov, ktorí sa združujú v priestoroch krízového centra. Aj tam strávili sviatky a nikto neostal bez spoločnosti.

„Ľudia bez domova brigádovali niekoľko dní pred sviatkami v okolí Tesca a pri budove COV. Na základe prijatých opatrení ohľadne koronavírusu strávila celá komunita s počtom 26 klientov päť dní počas veľkonočných sviatkov v areáli krízového centra,“ informuje mesto na svojom webe.

Voľný čas strávili zmysluplne. Prišlo aj na pranie osobnej bielizne a upratovanie dvora. Vnútorné priestory pravidelne dezinfikovali.

„Odborne zdatní opravovali zatekajúci priestor v sprchovom kúte. Čas vystal aj na spoločenské hry. Vedúci zariadenia organizoval po skupinách pohovory na tému koronavírus, upozorňoval ich na zodpovedné nosenie rúšok, na miesta, kde sa počas pobytu vonku nemajú zdržovať a hlavne na zákaz užívania alkoholu na verejných priestranstvách. Za porušenie zákazov sú aj primerané dôsledky,“ dodáva radnica.

Počas piatich dní pobytu v zariadení bolo potrebné zabezpečiť pre klientov dostatok stravy. „Dnes už možno konštatovať, že sa to podarilo aj vďaka sponzorom, ktorí opäť pomohli,“ informuje mesto na svojom webe. Na stoloch tak nechýbalo jedlo i sladké pečivo. „Počas sviatkov pomohla aj Katolícka jednota v Šali, ktorá zabezpečila čerstvé potraviny. Potravinovú pomoc poskytli aj šalianske materské školy na Družstevnej a na Budovateľskej ulici,“ dodáva vedenie mesta.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM