Peter Štrbo Rôzne

V rozpočtovom provizóriu budeme do marca

Mesto Šaľa si zatiaľ nevezme kontokorentný úver vo výške 663.880 eur. Rozhodli o tom mestskí poslanci na svojom ostatnom rokovaní, keď materiál o pôžičke stiahli z rokovania zastupiteľstva.

„Budeme o úvere rokovať znovu 10. februára. Zmluvu s bankou máme podpísanú do 18. februára, takže by sa to malo stihnúť,“ uviedol šaliansky primátor Martin Alföldi. Podľa jeho slov potrebuje mesto úver na riešenie komplikovanej finančnej situácie. „Schválenie kontokorentného úveru je na preklenutie nedostatku bežných finančných prostriedkov v priebehu rozpočtového roka 2011,“ uvádza sa v materiáli stiahnutom z rokovania.
Podľa primátora má v súčasnosti podobné problémy ako Šaľa väčšina mestských a obecných samospráv. „My okrem toho môžeme žiť iba z jednej dvanástiny disponibilných zdrojov, pretože pre neschválený rozpočet na tento rok fungujeme v rozpočtovom provizóriu,“ povedal Alföldi. Schvaľovanie rozpočtu na rok 2011 odložilo ešte staré mestské zastupiteľstvo. Podľa primátora by sa ním súčasní mestskí poslanci mali zaoberať najskôr v marci. „Aj napriek neľahkej finančnej situácii a rozpočtovému provizóriu však mesto Šaľa dokáže normálne fungovať a zabezpečovať všetky svoje funkcie,“ dodal Alföldi.

Zdroj: TASR

V rozpočtovom provizóriu budeme do marca
1
Galéria
zastupitelstvo
5
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM