Krimi

Útočník mal VYKOPNÚŤ dvere bytu: Mužovi držal pod krkom PIŠTOĽ!

Poriadna dráma sa udiala na sídlisku v Šali. Muž sa vyhrážal so zbraňou v ruke. Obvinili aj mladú ženu.

Ilustračný obrázok k článku Útočník mal VYKOPNÚŤ dvere bytu: Mužovi držal pod krkom PIŠTOĽ!
Zdroj: Polícia SR - Nitriansky kraj

Policajti nitrianskej pohotovostnej motorizovanej jednotky boli počas nočnej služby vyslaní na preverenie oznámenia do Šale na Novomeského ulicu.

Vyhrážky so zbraňou

„Tu mal muž vykopnúť dvere bytu na 1. poschodí a mal poškodenému priložiť krátku guľovú zbraň ku krku,“ informuje polícia.

30-ročnému mužovi sa však z miesta podarilo ujsť a ihneď volal na linku 158.

„PMJčkári sa po príchode na miesto skontaktovali s hliadkami, ktoré už na mieste boli. Následne policajti PMJ takticky vstúpili do bytového domu na 1. poschodí. Za dverami bolo počuť hádku a na klopanie nikto neotváral,“ opisuje udalosti polícia.

Prečítajte si tiež

Hliadka musela použiť hrozbu použitia zbrane a vyzvala osoby, aby vyšli von s rukami nad hlavou. Z bytu vyšla najprv 29-ročná žena a za ňou 47-ročný podozrivý muž.

„Policajti 47-ročného páchateľa zadržali a boli s ním vykonané ďalšie procesné úkony. Podrobili ho taktiež dychovej skúške s výsledkom jedno promile. Ku skutku sa priznal a uviedol, že mal pri sebe plynovú zbraň, ktorá bola bez nábojov,“ dodáva nitrianska krajská polícia s tým, že vo veci bolo začaté trestné stíhanie pre prečin nebezpečného vyhrážania.

Skončila vo väzení

29-ročná žena vydala policajtom alobalovú skladačku, pričom uviedla, že sa jedná o pervitín pre vlastnú potrebu.

„Policajti však túto ženu mali v hľadáčiku už dlhšiu dobu, pretože u seba drogy prechovávala a následne distribuovala neustálenému počtu konzumentov po dlhšiu dobu. Mladá žena bola obvinená z drogovej trestnej činnosti a bol spracovaný návrh na jej vzatie do väzby, čomu sudca vyhovel,“ informuje Polícia SR – Nitriansky kraj.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM