Veronika Zeiselová Komunálne voľby

Účasť voličov v komunálkach v našom obvode? Šaľa sa stala volebným rekordérom!

Komunálne voľby 2014 pritiahli k urnám v našom volebnom obvode podstatne menej oprávnených voličov, ako je celoslovenský priemer. Pozreli sme sa na štatistiky v celom našom volebnom obvode a prinášame vám niekoľko zaujímavých zistení...

Ilustračný obrázok k článku Účasť voličov v komunálkach v našom obvode? Šaľa sa stala volebným rekordérom!
Zdroj: TASR

V prvom rade je potrebné uviesť dve čísla. 48,34% predstavuje celoslovenský priemer a 46,67% je priemerná účasť vo volebnom obvode Šaľa, do ktorého patrí okrem nášho mesta aj ďalších 12 obcí.

S jednoznačne najhoršou volebnou účasťou v celom našom volebnom obvode sa rekordérom stala práve Šaľa, v ktorej odvolilo iba 35,92% oprávnených voličov. Druhá najnižšia účasť bola v Nedede (44,32%) a tretia priečka patrí obci Vlčany (49,81%).

Poďme teraz na opačný koniec našej pomyselnej tabuľky. Najvyššiu volebnú účasť v rámci celého nášho obvodu zaznamenali v obci Hájske, kde k urnám prišlo až 73,96% (806 z 1091) voličov. Zvolený starosta Jozef Matušica (NEKA) získal viac ako polovicu odovzdaných hlasov (511). Taktiež príkladnú účasť ukázali občania v Dlhej nad Váhom (70,93%)

Zdroj: Štatistický úrad SR
Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM