Peter Sýkora Iné športy

Tritón Šaľa skončil v II. kole plaveckej ligy strieborný

V druhom kole Slovenskej plaveckej ligy mládeže (SPLM) si šalianski plavci vylepšili bodový zisk, ale na obhajobu titulu to zatiaľ nestačí.

Bratislavský KŠP Neptun usporiadal na Pasienkoch druhé kolo Slovenskej plaveckej ligy mládeže v plutvovom plávaní a plávaní pod vodou, na ktorom štartovala kompletná slovenská mládežnícka plavecká elita. Víťaz posledných dvoch ročníkov SPLM KŠP Tritón Šaľa už nemá vo svojich radoch Ivanu Hanákovú (najlepšia plavkyňa SR v roku 2009) a oporu v kategórii chlapcov Romana Révaya (z vekových dôvodov sa posunuli do juniorskej kategórii), ktorých bodové zisky pre šaliansky kolektív chýbajú. Po slabšom prvom kole SPLM vo Zvolene, de skončil Tritón Šaľa so ziskom – 1. 643 bodov na treťom mieste, za Caretou Zvolen – 2. 863 bodov a Calypsom Zvolen – 2. 581 bodov, v Bratislave prišlo k určitému zlepšeniu. Prvenstvo v druhom kole si „vyplávalo“ Calypso Zvolen – 2. 224 bodov, pred Tritónom Šaľa – 2. 083 bodov a Caretou Zvolen 2. 037 bodov. K väčšiemu bodovému zisku oproti prvému kolu súťaže prispelo tiež 12 prvenstiev šalianskych plavcov v jednotlivých kategóriách, keď po tri víťazstvá získali Ádám Bukor a Ema Lišková, dva razy zvíťazil Michal Fülöp, po jednom víťazstve pridali aj David Starko a Michaela Zušťáková. Víťazstvá si vyplávala aj štafeta na 4 × 100 metrov v kategórii „C“ v zložení (Fülöp, Veronika Horňáková, Starko, Zušťáková) a štafeta : Emese Karacsónyi, Lišková, Bernadetta Bertóková a Adam Matajs na rovnakej trati v kategórii „D“. V štyroch prípadoch (Karacsónyi, Martin Lengyel, Starko a Katarína Marková) skončili plavci Tritónu na druhom mieste a ďalších šesť bronzových umiestnení získali zásluhou plavcov: Fülöp, Zušťáková, Starko, Marková, Karacsónyi a štafety na 4 × 100 metrov (Andrej Lengyel, Martin Marko, Bukor a Anna Nociarová) v kategórii „E“. Zásluhu na zisku druhého miesta pre plavcov šalianskeho Tritónu v druhom kole SPLM majú však aj plavci: Imre Deák, Lea Sklenárová, Ivan Révay, Samuel Augustín, Anikó Bertóková, Andrej Révay, Ladislav Cisár,… ktorí dokázali taktiež prispieť bodovými ziskami k striebornej šalianskej priečke.
Jozef Sklenár Foto Tibor Jakoda: Trio šalianskych plavcov zľava: Roman Révay, v strede Ádám Bukor a Michal Fülöp malo veľký podiel na víťazstve plavcov šalianskeho Tritónu v minulom ročníku Slovenskej plaveckej ligy mládeže.