Peter Štrbo Rôzne

Tradícia pokračuje: Na šalianskej pláži zápolili mladí rybári

Šalianska pláž patrila v sobotu mladým milovníkom rybolovu. Pri Váhu sa počas uplynulého víkendu konali detské rybárske preteky, na ktorých sa zúčastnili až tri desiatky mládežníkov z celého regiónu. Kto sa tešil z celkového triumfu a ako hodnotili t

Pretekov sa mohli zúčastniť aj súťažiaci bez rybárskeho povolenia, podmienkou bol vek do 15 rokov. „Detské rybárske preteky organizujeme každý rok ku Dňu detí . Snažíme sa deti priviesť k prírode a k týmto hodnotám,“ povedal organizátor pretekov Miroslav Hollý.

Preteky sa každoročne tešia veľkej pozornosti mladých rybárov. „Účasť je veľmi závislá od počasia, v prípade pekného počasia sme zvykli mať aj okolo 50 detí, no vzhľadom na to, že tento rok bolo trošku pod mrakom, prihlásilo sa 30 pretekárov,“ vyjadril sa Hollý k počtu pretekárov. "Teší nás, že z roka na rok evidujeme čoraz viac dievčat, čo je trochu nezvyčajné, nakoľko je rybolov väčšinou výhrada chlapov,“ pripája zaujímavý fakt Miroslav Hollý.

Základným hodnotiacim kritériom bola hmotnosť najťažšej ulovenej ryby, ďalším bola hmotnosť všetkých ulovených rýb spolu. Víťazom tohtoročných pretekov sa stal Štefan Korosi, ktorého najťažší úlovok vážil až dva kilogramy. Striebornú priečku obsadil Samuel Kováč a cenu za tretie miesto prebrala zástupkyňa nežnejšieho pohlavia Sára Janeková.

Medzi najčastejšie úlovky detí patrili pleskáče, beličky, jalce či kapry. V minulosti však zaznamenali na pretekoch aj výnimočné kusy. „Niekoľko rokov dozadu sme zaregistrovali úlovok pstruha dúhového, čo je v tejto oblasti veľmi netradičné. Spočiatku som tomu nechcel veriť, no potom som rybu videl na vlastné oči a skutočne to bol pstruh dúhový,“ spomenul si organizátor pretekov na výnimočný úlovok.

[size=14][color=#cc0000]­Vo videu kompletný rozhovor s Miroslav Hollým, ktorý hovoril aj o rybárskej základni v Šali.[/color][/si­ze]

[blockquote]Naj­lepšia „päťka“ pretekov:

  1. Štefan Korosi (najťažší kus 2000 g, spolu všetky ryby – 3000 g)
  2. Samuel Kováč (1000 g, 1950 g)
  3. Sára Janeková (1200 g, 1200 g)
  4. Boris Sedlák (1050 g, 1050 g)
  5. Pavlínka Janeková (1000 g, 1000 g)[/bloc­kquote]

Foto: Mário Pospiš

Tradícia pokračuje: Na šalianskej pláži zápolili mladí rybári
1
Galéria
rybari_preteky
12
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM