Peter Štrbo Futbal

Tesná prehra v Bardejove: Duslo na ihrisku súpera opäť neuspelo

Vonku to Šali na jar výsledkovo nejde. Chemici v dohrávke 20. kola cestovali na východ, kde sa predstavili na ihrisku rozbehnutého Bardejova. Skóre otváral po hodine hry kanonier Ondrej Čurgali, no v závere domáci otočili dvoma gólmi a tešili sa z tesnej výhry. Šaľa prehrala už tretí duel v rade.

Ilustračný obrázok k článku Tesná prehra v Bardejove: Duslo na ihrisku súpera opäť neuspelo
Foto: Milan Pospiš / Zdroj: M-Foto Šaľa

V prvom polčase mali loptu viac na kopačkách hostia, do vyložených príležitostí sa však nedostávali. Po polhodine hry mohla Šaľa po vylúčení Staša (2. ŽK) získať ešte väčšiu kontrolu nad zápasom, bola síce aktívnejšia, no do polčasu si veľkú šancu nevypracovala. Po obrátke si dobrú príležitosť vypracoval kanonier hostí Szabó, jeho pokus z otočky však gólman Čikoš vyrazil na roh. Útočník Šale však dlho nesmútil, v 57. minúte Szabó povykrúcal v šestnástke troch protihráčov, prudkou prihrávkou cez celú päťku našiel osamoteného Čurgaliho, ktorý už nemal problém dopraviť loptu do siete.

V záverečnej pätnásťminútovke však zaúradovali striedajúci hráči domáceho celku! V 75. minúte Nworahova prihrávka z ľavej strany našla Pauknera a bolo vyrovnané. Desať minút pred koncom riadnej hracej doby prišiel ďalší úder od domácich. Pri rohovej zastávke sa Seman zasekávačkou zbavil svojich strážcov a jeho center si na hranici pokutového územia sklepol Nworah, z otočky trafil presne k žrdi a zariadil tak tri body pre domáci Bardejov. Vo forme hrajúci Partizán sa po výhre nad Šaľou prepracoval už na tretiu priečku tabuľky, Duslo figuruje na šiestom mieste.

Partizán Bardejov – FK Slovan Duslo Šaľa 2:1 (0:0)

Góly: 75. Paukner, 80. Nworah – 57. Čurgali
ŽK: 20. V. Staš, 39. Hanuščák, 45. L. Zápotoka, 69. S. Kica – 38. Ivančík, 58. Gešnábel, 60. Charizopulos, 76. Ďatko, ČK: 31. V. Staš (Bardejov), rozhodovali: Špaček – T. Somoláni, Vindiš, 600 divákov

Partizán: Čikoš – Pavličko, Zápotoka, Palša, Kica, De Azevedo (61. Nworah) ,Cuprišin (61. Seman), Staš, Dzurík, Andraščík, Zápotoka (68. Paukner), Hanuščák

Duslo: Dušan Kolmokov – Ďatko, Mujkoš, Čirik, Mihálik – Charizopulos, Rehák, Ivančík, Gešnábel (84. Tomiš) – Szabó, Čurgali

FOTOGALÉRIA ZO ZÁPASU

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM