Zlatica Gregorová Samospráva

Šaliansky lesopark revitalizujú: Pribudli fitness prvky, FOTO

Radnica pokračuje v revitalizácii areálu, z ktorého sa má stať nová mestská rekreačná zóna. Počas leta a jesene tu prebiehali viaceré práce.

Ilustračný obrázok k článku Šaliansky lesopark revitalizujú: Pribudli fitness prvky, FOTO
15
Galéria
Zdroj: Mesto Šaľa

Len nedávno sa skončil výrub náletových drevín, presvetlenie lesného porastu a likvidácia čiernych skládok. Teraz nastal čas na doplnenie mobiliáru, aby slúžil ľuďom.

Zahráte si stolný tenis?

V posledných týždňoch do šalianskeho lesoparku pribudli rôzne fitnes prvky a zariadenie na hranie stolného tenisu. „V lesoparku sú už aj lavičky a smetné koše. Hneď ako to dovolí počasie, bude mesto pokračovať aj v čistení chodníkov a samotného lesa. Na jar je naplánovaná revitalizácia zelene smerom ku Školskej ulici, ktorá sa tak dostane do susedstva lesoparku,“ uviedla Erika Kollerová z mestského úradu.

Ako Erika Kollerová doplnila, magistrát plánuje osadiť v lesoparku aj niekoľko náučných prvkov, ktoré budú na prechádzkach využívať deti zo škôl a škôlok.

Bežecká cestička

„Vyznačená bude aj bežecká cestička pre športovcov. Na jar potom dôjde k ďalšiemu skrášleniu a oživeniu lesoparku,“ dodala Kollerová.

Šaliansky lesopark revitalizujú: Pribudli fitness prvky, FOTO
15
Galéria
Zdroj: Mesto Šaľa
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM