Veronika Zeiselová Od Vás

Šalianske občianske združenia ruka v ruke: Od zOZnámmeSA si sľubujú viac pomoci i nových sponzorov

Neformálna skupina zahŕňajúca rôznych aktivistov z viacerých šalianskych občianskych združení prišla so spontánnym nápadom spojiť všetkých ľudí, ktorých zaujíma dobrovoľníctvo a osud Šale. Pripravujú zoznamovacie stretnutie, prídete?

Ilustračný obrázok k článku Šalianske občianske združenia ruka v ruke: Od zOZnámmeSA si sľubujú viac pomoci i nových sponzorov
Foto: Veronika Zeiselová / Zdroj: Dnes24.sk

Všetky šalianske združenia a všetci sponzori z mesta (i okolia) sú pozvaní na akciu, ktorá sa uskutoční 8. mája 2015 v Šali. Volá sa „zOZnámmeSA“. Chystá ju neformálna skupina, ktorá má rovnaký názov ako akcia. Stoja za ňou zástupcovia rôznych združení a jednotlivci v meste. Ide o nultý ročník podujatia. Cieľom združení a jednotlivcov je, aby vytvorili podujatie, na ktorom sa spoločne predstavia občianske združenia a neziskové organizácie, pôsobiace v meste. Svoje zámery neformálna skupina ohlásila na sociálnej sieti. Tvrdí, že zámerom akcie nie je robiť veľa, ale hlavne stretnúť sa.

Priestor na predstavenie i zoznámenie

„Mnohí pracujú, robia veľa. A nevieme o nich. Sú akoby v skrytosti, preto je pre nich tento čas príležitosťou ukázať svoje dobré dielo. Naším zámerom je, aby na miesto prišli aj sponzori, ktorí sa môžu osobne zoznámiť s členmi združení a neziskových organizácií a podporiť ich činnosť,“ uvádza profil neformálnej skupiny na sociálnej sieti s názvom – zOZnámmeSA. Prvá akcia, ktorú chystá už o dva týždne, sa uskutoční na ulici L. Novomeského v Šali (na betónovej ploche a detskom ihrisku, ktoré na tejto ulici v uplynulých mesiacoch vzniká).

Pivo vám načapujú z bicykla, deti potešia divadielkom Materinky

Akcia bude spojená nielen s prezentáciou združení, ktorých skupina aktívne pozýva zaregistrovať sa, ale aj ďalšími sprievodnými podujatiami. Pre deti sú pripravené hry aj vystúpenie šalianskeho divadelného súboru Materinky, ďalších poteší tombola. Vozidlá záchranných zložiek – policajné i hasičské autá – si budú môcť deti dôkladne preskúmať. Dospelých zase poteší pojazdný bicyklový výčap piva. Nebude chýbať ani sprievodná hudba a spoločný piknik na tráve.

„Výťažok z nej poputuje na pomoc Organizácie sociálnej starostlivosti mesta Šaľa,“ uvádza skupina, ktorá na akciu pozýva aj sponzorov, ktorí ich chcú podporiť. Združenia a neziskové organizácie sa môžu hlásiť Michalovi Lipiakovi (mlipiak@gmail.com) a sponzori Róbertovi Andrášimu (zdruzenie@salatvojemesto.sk).

Viac info: zOZnámmeSA

Foto: výkopové práce na ihrisku na Novomeského ul. v Šali

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM