Rastislav Búgel Samospráva

Radnica chce od kraja areál bývalej nemocnice: Vytvoriť by tu mohla oddychovú zónu

Šalianska radnica sa opäť pokúsi získať do nájmu areál bývalej nemocnice, ktorý patrí Nitrianskemu samosprávnemu kraju (NSK). Mesto ho chce otvoriť pre verejnosť, obnoviť v ňom zeleň a vytvoriť tu novú oddychovú zónu.

Ilustračný obrázok k článku Radnica chce od kraja areál bývalej nemocnice: Vytvoriť by tu mohla oddychovú zónu
Zdroj: TASR

V minulosti sa magistrát i občianske združenia o získanie parku v areáli bývalej šalianskej nemocnice viackrát pokúšali. Ani jeden z návrhov však Zastupiteľstvo NSK zatiaľ neodsúhlasilo.

Neúspešná zámena

Radnica sa pred časom neúspešne pokúšala pozemky pod bývalým nemocničným parkom patriace kraju zameniť za iné parcely, ktoré sú vo vlastníctve mesta, prípadne park odkúpiť za symbolické euro. V poslednej žiadosti odoslanej ešte v apríli mesto žiada o prenájom areálu. „Za prenájom ponúka kraju úhradu dane z nehnuteľnosti a starostlivosť o areál. Teda údržbu stromov a kríkov, kosenie trávy, vývoz odpadu a tiež pravidelné hliadkovanie mestskej polície,“ uviedla Erika Kőrösi z Mestského úradu v Šali.

Poslanci rozhodnú

O návrhu šalianskej radnice budú krajskí poslanci rokovať na svojom najbližšom zasadnutí, ktoré sa bude konať 7. septembra. V prípade, že zámer odsúhlasia, šaliansky magistrát chce znížiť, prípadne celkom odstrániť oplotenie areálu a park tak otvoriť. Plánuje tiež obnoviť zeleň a vybudovať nový chodník. „Mesto žiada o dlhodobý, 15-ročný prenájom dvojhektárového parku, ktorý NSK eviduje ako prebytočný majetok,“ doplnila Kőrösi.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM