Martin Bohunický Futbal

Preview: Šaľa konečne načne jarnú časť, privíta silný Senec

Hoci jarná časť druhej najvyššej futbalovej súťaže na Slovensku započala už 2. marca, Šaľa nastúpi na svoju jarnú premiéru až dnes. Po štyroch odložených zápasoch a reprezentačnej prestávke privíta Duslo jedného z ašpirantov na postup, SFM Senec.

Ilustračný obrázok k článku Preview: Šaľa konečne načne jarnú časť, privíta silný Senec
Foto: Milan Pospiš / Zdroj: M-Foto Šaľa

Hostia v naháňačke za postupom s Podbrezovou a Dunajskou Stredou nezačali jar podľa svojich predstáv. Trojica domácich zápasov priniesla mužstvu 5 bodov, okrem „povinnej“ výhry s Ružinou zaznamenali zverenci Antona Jánoša remízu s Michalovcami a Liptovským Mikulášom.

Senec cez zimnú prestávku zbrojil na útok na najvyššiu métu, zo Žižkova prišiel na hosťovanie skúsený Jaroslav Hílek a stred poľa vystužil aj Kamil Kuzma z Košíc. Senčania mali záujem aj o Filipa Šeba, ten napokon pri Slnečných jazerách nezakotvil.

Senec je aktuálne na 3. priečke tabuľky, na vedúcu Dunajskú Stredu stráca 6 bodov, na druhú Podbrezovú bod. Podbrezová má však zápas k dobru. Najlepším strelcom tímu je 7-gólový Mikulič.

Šaľa teda vstúpi do jarnej časti nerozohratá, no určite nabudená. Do zostavy Dusla nepribudli veľké posily, tím vopred avizoval, že v jarnej časti dostanú príležitosť mladší hráči, pretože Šaľa nemá záujem ani prostriedky na účasť medzi Slovenskou elitou. Z Nitry prišiel Ivančík, naopak v kádri už nefigurujú dlhoročná opora Štefan Lalák a stredopoliar Eduard Gajdoš. Tímu sa podarilo aspoň udržať v tíme nádejného Lukáša Szabá, o ktorého mal záujem český majster Slovan Liberec, no hovorí sa aj o záujme bratislavského Slovana a Spartaka Trnava.

Šaľa stráca na tretí Senec sedem bodov, no má tri zápasy k dobru. Vzhľadom na vyjadrenia vedenia k ambíciám klubu a tiež programu, ktorý obnáša väčšinu zápasov na ihriskách súpera, sa za úspech bude považovať umiestnenie v prvej päťke tabuľky. Najlepšími strelcami klubu sú s ôsmimi presnými zásahmi Ondrej Čurgali a Lukáš Szabó.

Mužstvá sa v prebiehajúcej sezóne stihli stretnúť už dva krát, v oboch prípadoch sa z víťazstva tešil hosťujúci tím. Ešte v júli rozhodol o víťazstve Senca v Šali Peňaška, v októbri v Senci zabezpečil Duslu všetky tri body po dobrom výkone Čurgali. Či sa aj do tretice bude tešiť hosťujúci tím, alebo Šaľa preukáže zvýšenú chuť po futbale, to nám napovie až zajtrajší zápas. Senec ale vonku nehrá zle, Šaľa nehrá prakticky o nič, tipujeme remízu.

Príďte povzbudiť našich chlapov v sobotu, o 15:30.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM