Michaela Gálová Futbal

Potrápili sme favorizovaný ViOn

Stretnutie s favorizovaným ViOnom pod reflektormi začali lepšie naši futbalisti, keď Peťovský využil chybu v obrane lídra a prudkou hlavičkou dostal Šaľu do vedenia. Škoda, že tesne pred prestávkou chytil domáci Brezina tutovku Benka. Po obrátke domá

Domáci boli pri streleckej chuti a v 68. minúte to bol opäť Kuračka (poznámka autora: so 7 strelenými gólmi sa dostal na čelo tabuľky strelcov) a z 12 metrov sa opäť nemýlil. Duslo v snahe vyrovnať útočilo na viacerých frontoch, ale príležitosti Zajaca, Mujkoša a Krajníka „vychytal“ brankár domácich Brezina a zabránil zisku cenného bodu pre mužstvo chemikov, ktorý by mal cenu zlata. ViOn Zlaté Moravce – Slovan Duslo ŠAĽA 2 : 1 (0:1) góly: 52. min. a 68. min. Kuračka – 18. min. Peťovský; pred 748 divákmi divákmi rozhodoval Matúš; ŽK: Pavlenda, Tomášek Hözl – M. Vyskoč, Peťovský, Tomiš. ŠAĽA: Kolmokov – T. Obert, Krajník, Mujkoš, Benko – Lancz (78. min. Zajac), Kasaj, M. Vyskoč, Lalák, Tomiš (79. min. Uzola) – Peťovský (69. min. Kuba) – tréner P. Ančic : „ Myslím si, že sme sa na stretnutie veľmi dobre pripravili. Dali sme rýchly gól a mohli sme pridať aj druhý. Boli sme viac ako rovnocenným súperom. V závere sme hrali vabank, mali sme dve tutovky, ale v koncovke sme zlyhali. Remíza, by dnešnému stretnutiu svedčala viac.“ Ďalšie výsledky 18. kola: Dolný Kubín – Ružomberok „B“ 4:0; Trenčín – Prievidza 2:1; Lipt. Mikuláš – Michalovce 1:0; Púchov – Lučenec 2:1; Rimavská Sobota mala voľno. Tabuľka po 18. kole: 1. Púchov 22:12 – 34 bodov; 2. Zl. Moravce 27:15 – 31 bodov; 3. Trenčín 23:13 – 26 bodov;… 10. Ružomberok „B“ 12:28 – 14 bodov; 11. ŠAĽA 8:26 – 14 bodov; 12. Podbrezová – 0 bodov. Poznámka: Po 5. kole odstúpila Podbrezová zo súťaže a jej výsledky boli anulované.