Peter Štrbo Krimi

Policajt vytiahol topiaceho sa zlodeja z rieky

V Dlhej nad Váhom vošiel 28-ročný zlodej cez otvorené vchodové dvere do rodinného domu 79-ročnej ženy. Po úteku z domu ho prenasledovali policajti, pred ktorými sa snažil skryť v starom šalianskom prístave. Vo vode sa však začal topiť a zachraňovať h

V stredu 10.8.2011 asi o 10.30 hod. došlo v Dlhej nad Váhom ku krádeži. Cez neuzamknutú bránu rodinného domu a otvorené zadné vchodové dvere vošiel do domu 79 ročnej ženy 28 ročný zlodej. Zamkol za sebou dvere a prehľadával dom. Zo spálne ukradol 2 zlaté retiazky a jeden pár náušníc. Z domu ušiel oknom a nastúpil k svojim „komplicom“ do auta.

Polícia v Šali prijala oznámenie o unikajúcom Mercedese, v ktorom mal sedieť aj zlodej z Dlhej nad Váhom. Keď sa policajná hliadka priblížila k vozidlu snažil sa jeho šofér z miesta ujsť. Policajti ho zastavili a vtedy z neho vystúpil mladý muž v bielom tričku a začal utekať smerom k násypu pri rieke. Policajti požiadali o spoluprácu aj svojich kolegov. Keď na miesto dorazila ďalšia policajná hliadka a hliadka mestskej polície v Šali, začali policajti prenasledovať unikajúceho podozrivého muža. Nikde popri rieke ho však nenašli. Policajt však započul volanie o pomoc. Zlodej unikajúc pred policajtmi skočil do mŕtveho ramena Váhu. Policajt nezaváhal ani na chvíľu a v uniforme so zbraňou na opasku a telefónmi a dokladmi vo vrecku skočil za mužom, ktorý sa zjavne topil. Vytiahol ho s pomocou svojho kolegu z rieky a poskytol mu prvú pomoc.

28 ročný muž bol obvinený z prečinu porušovania domovej slobody a prečinu krádeže, za čo mu hrozí až dvojročný trest odňatia slobody.

Riaditeľ Krajského riaditeľstva PZ v Nitre plk. Ing. Pavol Šrámek sa vyjadril, že je hrdý na svojich podriadených, ktorí bez váhania zachránili ľudský život, aj keď ide o páchateľa trestnej činnosti, ide o človeka.

Zdroj: KR PZ Nitra

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM