Rastislav Búgel Kultúra

Parádne filmy aj v auguste: TOTO všetko na nás čaká v kine

Rozprávky, cestopisy, ale aj poriadna nádielka akčného deja. Čo všetko nás čaká počas druhého prázdninového mesiaca v našom kine?

Ilustračný obrázok k článku Parádne filmy aj v auguste: TOTO všetko na nás čaká v kine
Zdroj: Dnes24.sk

MALÝ DRÁČIK

5.-6.8.2015 (streda, štvrtok) o 18:00 Dráčik Kokosík a jeho kamarát Oskar sa narodili na Dračom ostrove, avšak sú iní ako ostatní. Kokosík je lietajúci drak, ktorý nelieta a Oskar je drak-mäsožravec, ktorý sa stal vegetariánom.

FILMOVÝ KLUB: TRABANTOM AŽ NA KONIEC SVETA

5.8.2015 (streda) o 20:00 Cestovateľovi Danovi Přibáňovi a jeho partii nestačilo, že dokázali nemožné, keď prešli Trabantom Afriku a natočili o tom nezávislý film. Rozhodli sa vypraviť sa na náročnejšiu cestu 21 124 kilometrov naprieč Južnou Amerikou, až na koniec sveta. (Vstupné 1 eur)

IRACIONÁLNY MUŽ

6.8.2015 (štvrtok) o 20:00 Profesor filozofie Abe Lucas prechádza existenciálnou krízou a nedarí sa mu nájsť zmysel života, jeho slovami: „Nedokážem si spomenúť prečo žijem“. Obrat nastáva po stretnutí s jednou jeho študentkou, do ktorej sa zamiluje.

MISSION IMPOSSIBLE: NÁROD GRÁZLOV

7.-8.-9. 8. 2015 (piatok, sobota, nedeľa) o 20:00 Štátnym úradníkom sa nepáčia neortodoxné pracovné metódy tajnej vládnej služby IMF , preto ju rozpustia a jej šéfa Ethana Hunta chcú hnať k zodpovednosti. Medzitým sa o slovo začína hlásiť mýtická organizácia Syndikát, ktorej členmi sú bývalí agenti.

NESMRTEĽNÝ

12.-13.8.2015 (streda, štvrtok) o 20:00 Priemyselný magnát, miliardár Damian Hale už dlho ovláda svoj svet, v ktorom zo svojej newyorskej operačnej základne majstrovsky rozohráva mocenskú hru. Po vzájomnom odcudzení so svojou dcérou, aktivistkou Claire, má Damian naozajstný vzťah len k svojmu celoživotnému priateľovi a pravej ruke Martinovi O'Neil . Ale diagnóza rakoviny prinúti Damiana podstúpiť radikálny lekársky zákrok, „odpútanie“, ktorý pre neho zvráti beh času.

FANTASTICKÁ ŠTVORKA

14.-15.-16.8.2015 (piatok, sobota, nedeľa) o 20:00 Počas neúspešného pokusu o teleportáciu získajú štyria mladí vedci špecifické superschopnosti, ktoré sa im budú hodiť v boji proti tyranovi, ktorý má v úmysle ovládnuť svet .

FILMOVÝ KLUB: AMY

19.8.2015 (streda) o 20:00 Prvý autorizovaný dokument o vzostupoch a pádoch speváčky Amy Winehouse, ktorá na začiatku tisícročia jediným albumom prepísala dejiny popovej hudby. (Vstupné 2 eurá pre členov a 3 eurá pre nečlenov klubu)

KRYCIE MENO U.N.C.L.E.

20.8.2015 (štvrtok) o 20:00 Opät sa stretávame s dvomi špičkovými agentmi organizácie U.N.C.L.E (United Network Command for Law Enforcement). Američan Napoleon Solo (Henry Cavill) a Rus Illya Kuryakin (Armie Hammer) bojujú proti všetkým zločincom, ktorí ohrozujú svet. Príbeh sa odohráva na počiatku šesťdesiatych rokov dvadsiateho storočia, na vrchole studenej vojny.

V HLAVE

21.-22.-23.8.2015 (piatok, sobota, nedeľa) o 18:00 Obdobie dospievania môže byť veľmi komplikované a Riley, ktorá je vytrhnutá zo svojho starého života na americkom Stredozápade po tom, čo sa jej otec musí kvôli novému zamestnaniu presťahovať do San Francisca, nie je žiadnou výnimkou.

RYTMUS: SÍDLISKOVÝ SEN

21.-22.-23.8.2015 (piatok, sobota, nedeľa) o 20:00 Prvé reakcie divákov po zhliadnutí filmu na kontrolných projekciách sú vzácne rovnaké. Silné emócie, výraz prekvapenia, že videli niečo neočakávané a potom vzápätí otázka: “To vám Rytmus dovolí zverejniť?” Film teda určite nie je pomníčkom Rytmusovej “slávy”, ani retrospektíva jeho tvorby, ani nič načo je divák zvyknutý z filmov o zaslúžilých umelcoch.

VYKOĽAJENÁ

26.8.2015 (streda) o 20:00 Nová komédia režiséra Judda Apatowa sľubuje veľmi drsný humor.

DARČEK

27.8.2015 (štvrtok) o 20:00 Môžete naozaj prejsť celým životom a nikdy nikomu neublížiť? Niekedy si toho totiž ani nemusíte všimnúť, neuvedomíte si to … ale niekde môže byť niekto, kto vám nikdy nezabudne ani neodpustí. Simon a Robyn sú mladý manželský pár, ktorého život sa odohráva presne podľa predstáv a plánov. A to až do dňa, keď náhodne stretnú Gorda, Simonova dávneho známeho zo strednej školy.

SEDEM ZHAVRANENÝCH BRATOV

28.8. a 30.8.2015 (piatok, nedeľa) o 20:00 Bolo raz jedno kráľovstvo, o ktorom by sa dalo rozprávať. A tiež kráľovská rodina, o ktorej by sa dalo všeličo povedať. Samozrejme tu bola čarodejnica, ktorá bývala v lese a tá len bola zaujímavá. Tiež tu bola dedina a v nej veľa ďalších ľudí a osudov. Tých príbehov by mohlo byť tisíc, ale náš príbeh je o slovách, ktoré môžu byť silnejšie než meč, jedovatejšie než hadie pohryznutie, ale tiež cennejšie než zlato a drahokamy. Je o slovách, ktoré je potrebné vysloviť opatrne, ako pekár kladie nakysnuté bochníky do pece…

Vstupné na filmy je jednotné vo výške 4 eur.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM