Rastislav Búgel Krimi

Obvinili ženu (34) z okresu Šaľa: Tisíce eur za údajné odkliatie!

Vyšetrovateľ zo Starej Ľubovne vzniesol v nedeľu (25. 9.) obvinenie pre prečin podvodu 34-ročnej žene z obce Hájske v okrese Šaľa.

Ilustračný obrázok k článku Obvinili ženu (34) z okresu Šaľa: Tisíce eur za údajné odkliatie!
Zdroj: TASR

Tá vylákala od 52-ročného muža z Novej Ľubovne v okrese Stará Ľubovňa 6720 eur za jeho i synove odkliatie.Infor­moval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Daniel Džobanik.

„Obvinená od muža na prvom stretnutí ešte 20. septembra pýtala finančnú hotovosť vo výške 2312 eur na zakúpenie sviečok, ktorými zabezpečí zbavenie kliatby jeho syna, pretože mu v priebehu nasledujúcich dní hrozila ťažká autohavária,“ povedal Džobanik.

Muž sumu vyplatil. Nasledujúci deň sa stretli v jednom z popradských hotelov, kde si obvinená vypýtala 300 eur zato, že vykonala danú službu a že mu priniesla bylinky, ktoré mu kázala rozsypať v každom rohu synovej izby. „Poškodený nemal pri sebe toľko peňazí, tak jej dal iba 100 eur. Na stretnutí v hoteli obvinená ešte uviedla, že muž bude zavraždený niekým z podnikateľského prostredia, ale ona tomu dokáže zabrániť a odkľaje ho. Za túto službu požadovala 5000 eur, načo jej poškodený povedal, že si to musí rozmyslieť,“ informoval policajný hovorca.

Následne potom spolu obaja telefonovali a v sobotu 24. septembra sa stretli v jednom z obchodných centier v Banskej Bystrici, kde jej muž odovzdal finančnú hotovosť vo výške 4300 eur. „Celkovo tak obvinená žena vylákala od muža 6720 eur. Polícia ženu zadržala, obvinila a umiestnila do cely policajného zaistenia,“ uzavrel Džobanik.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM