Webnoviny - Rôzne

Nocľaháreň pre bezdomovcov v Šali bude aj napriek petícii

Nocľaháreň pre bezdomovcov bude na Partizánskej ulici v Šali aj napriek petícii občanov. Mestskí poslanci schválili, že tu bude fungovať od 1. decembra do 31. marca 2010.

(WEBNOVINY) – Bezdomovci budú prespávať v jednoposchodovej budove, ktorá v minulosti patrila mestskej teplárni. Je to dočasné riešenie, ktoré má predísť tomu, aby zostali cez zimu na ulici. Budúci rok chce potom samospráva hľadať iné riešenie. Obyvatelia Partizánskej ulice bezdomovcov vo svojom okolí nechcú. Svoju nevôľu vyjadrilo podpisom petície 214 ľudí. Poukazujú na to, že ich byty sa zriadením nocľahárne znehodnotia, zároveň je v blízkosti aj materská a základná škola.

V nocľahárni budú platiť prísne pravidlá. Súčasťou prevádzkového poriadku je napríklad zákaz požívania alkoholických nápojov, fajčenia, ale aj spolupodieľanie sa na pracovných aktivitách ako je upratovanie priestoru pred nocľahárňou a okolitých ulíc. Komunálny odpad nocľahárne bude v samostatných odpadových nádobách a bez možnosti prístupu verejnosti k nim, čím sa má zabrániť možnému riziku šírenia infekcií. Na bezdomovcov bude dohliadať terénna sociálna pracovníčka. Šaľa už jednu nocľaháreň pre bezdomovcov má na Jazernej ulici, jej kapacita je však nepostačujúca.

SITA

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM