Správy

Nastal čas platenia daní: Rozhodnutia už doručujú aj do šalianskych domácností

Prišiel čas tradičných povinností. Mesto začalo doručovať rozhodnutia o miestnych daniach a poplatkoch.

Ilustračný obrázok k článku Nastal čas platenia daní: Rozhodnutia už doručujú aj do šalianskych domácností
Zdroj: pixabay.com/sk / CC0 1.0

V posledných dňoch začala radnica doručovať rozhodnutia o miestnych daniach a poplatkoch. Daňové výmery doručujú pracovníci úradu osobne do každej domácnosti.

Aj do elektronickej schránky

Doručovanie prebieha počas pracovných dní aj aj cez víkendy. Pokiaľ vás nezastihnú ani na dvakrát, uložia ich v klientskom centre mestského úradu, kde si môžete rozhodnutie prevziať v rámci úradných hodín.

„Občania, ktorí majú aktivované elektronické schránky, dostanú rozhodnutia v elektronickej forme, prosíme, skontrolujte si ju. V prípade, že elektronické schránky občania nemajú aktivované, vytvárajú sa tzv. listinné rovnopisy rozhodnutí s autorizačnými doložkami. Pečiatka a podpis, ako ich poznáme, sú nahradené elektronickou poštou. Spôsob podpisu – autorizácie sa nachádza na položke o autorizácii," informuje mesto Šaľa.

Prečítajte si tiež

Zľava a splátky

Pokiaľ ste v predošlom roku dosiahli 62 rokov, automaticky budete mať poplatok za odpad znížený o 30 percent. O zníženie žiadať nemusíte.

„Občania, ktorí sa na území mesta Šaľa nezdržujú viac ako 90 dní a chcú si uplatniť úľavu alebo oslobodenie od poplatku za komunálne odpady, musia o túto úľavu každoročne požiadať a predložiť doklady, preukazujúce splnenie nároku na zníženie alebo oslobodenie od poplatku. Prehľad dokladov ako aj dôvody, pre ktoré je možné poplatok za komunálne odpady znížiť alebo odpustiť, je uvedený vo VZN č. 6/2019," dodáva radnica, že konkrétne VZN nájdete po kliknutí SEM.

Svoje miestne dane môžete uhradiť v troch splátkach. Využiť na to môžete platbu v hotovosti v klientskom centre pokladne MsÚ v Šali alebo bezhotovostne na číslo účtu, ktoré máte uvedené v rozhodnutí. K uhradeniu poplatku môžete použiť aj QR kód v rozhodnutí.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM