Správy

Námestie už zdobí vianočný stromček: Pribudnú aj svetelné brány, FOTO

Na Vianoce sa pripravuje aj Šaľa. Počas týchto dní osadilo vedenie mesta dva veľké vianočné stromy.

Ilustračný obrázok k článku Námestie už zdobí vianočný stromček: Pribudnú aj svetelné brány, FOTO
31
Galéria
Zdroj: Mesto Šaľa

Vianočné stromy, ktoré tento rok budú krášliť mesto, darovali Večania. „Býva tu môj synovec s mojim otcom, je to ich stromček. Strom má 27 rokov. Chceme sa ho „zbaviť“, pretože ohrozuje dom. Bojíme sa, aby nespadol, začal už dvíhať chodník a korene zasahujú pod dom. Aj keď nám robí radosť, z bezpečnostných dôvodov už musel ísť preč,“ povedala pre mestský web darkyňa stromu.

Stromčeky vyberajú dôkladne

Stromček už zdobí námestie. Ako prezradila radnica, aj keď vzhľadom pripomína jedličku, ide o smrek pichľavý, ktorý má tiež modré ihličie.

„Tak, ako každý rok, aj v tomto roku chodili obyvatelia nahlasovať na mestský úrad stromčeky, ktoré by chceli zo svojich pozemkov vyrúbať. Dôvodom je vždy, že ohrozuje ich nehnuteľnosť. My v priebehu leta, jesene, ideme s technikom pozrieť stromy. Okrem krásy totiž musíme prihliadať aj na prístup k stromu – najlepšie je, keď rastú v predzáhradkách, pretože ich musíme vedieť vypíliť a žeriavom preniesť,“ vysvetľuje Gabriela Brániková z Referátu životného prostredia MsÚ Šaľa.

Prečítajte si tiež

Rozsvieti ho Mikuláš

Stromček pribudol aj pred Domom kultúry vo Veči. Postavili tak smrek obyčajný, ktorý rovnako darovala rodina z tejto mestskej časti.

„Na námestí je vysadených niekoľko ďalších stromčekov, ktoré budú tiež vysvietené. Mesto v týchto dňoch nainštaluje aj ostatnú vianočnú výzdobu, vrátane svetelných brán so snehuliakom či sobíkov, snehuliaka a Mikuláša,“ informuje mesto Šaľa.

Stromček pred úradom rozžiari Mikuláš. Stane sa tak už počas tejto nedele po 16.00 hodine.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne témy

Vianočné stromčeky v Šali
31
Galéria
Zdroj: Mesto Šaľa
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM