Veronika Zeiselová Krimi

Muž (67) vyšiel z krčmy a sadol za volant: Takto podguráženého ho zbadali policajti, a v pravý čas!

Muž, ktorý vyšiel z pohostinstva a pod vplyvom alkoholu šoféroval, nebol veľmi šikovný. Pri otáčaní a cúvaní narazil do zaparkovaného auta. Kúsok odtiaľ si ho všimli policajti.

Ilustračný obrázok k článku Muž (67) vyšiel z krčmy a sadol za volant: Takto podguráženého ho zbadali policajti, a v pravý čas!
Zdroj: TASR

V Galante v mestskej časti Hody zastavila policajná hliadka počas uplynulého víkendu 67-ročného vodiča s takmer dvomi promile alkoholu v dychu. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Mária Linkešová. Podľa jej slov muž vyšiel z pohostinstva a pod vplyvom alkoholu si sadol rovno za volant svojho auta.

Ako ďalej Linkešová pokračovala, podgurážený vodič sa začal na aute VW Golf otáčať a cúvať na blízke parkovisko, kde narazil do zaparkovaného auta Ford Mondeo. „Na zrážku nezareagoval a v jazde pokračoval. O pár metrov ďalej ho spozorovali policajti, ktorí ho zastavili a podrobili kontrole. Pri dychovej skúške mu namerali najskôr 0,87 mg/l a o pol hodinu neskôr 0,95 mg/l alkoholu v dychu,“ konštatovala hovorkyňa.

Linkešová dodala, že vodiča z okresu Galanta v zmysle zákona policajti zadržali a v zrýchlenom konaní ho obvinili z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. O jeho treste rozhodne súd.

foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM