Peter Štrbo Krimi

Mladý muž sa utopil v rybníku

Mladík z Tešedíkova si v sobotu v skorých ranných hodinách išiel zaplávať do miestneho rybníka, na breh sa však už nevrátil. Pátracia akcia trvala až do nedeľňajšieho poludnia.

Jediným očitým svedkom bol rybár, ktorý v sobotu okolo 4:30 sedel pri rybníku a videl osobu, ktorá vošla do jazera a doplávala asi do polovice, potom jej však už nebolo. Rybár okamžite zalarmoval záchranné zložky, ktoré začali pátrať po 26-ročnom Andrásovi, ktorý nechal na brehu len tenisky a oblečenie. Vyhľadávanie pod vodou uskutočnil HAZZ Nitra so svojou potápačskou skupinou a pomáhal im aj pes špeciálne vycvičený na vyhľadávanie nezvestných osôb pod vodnou hladinou. Prvý deň sa nezvestného nájsť nepodarilo, prácu potápačom značne sťažovala kalná voda. Vody rybníka vyplavili mŕtve telo až v nedeľu popoludní. Obhliadajúci lekár cudzie zavinenie nezistil. Bola nariadená súdna pitva.

Prečo si András v skorých ranných hodinách išiel zaplávať sa už nedozvieme. V priebehu niekoľkých dní je to už druhý prípad utopeného v šalianskom regióne. Prednedávnom sa vo Váhu pri Vlčanoch utopil len 11-ročný chlapec.

Tesedikovo_utopeny
3
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM