Televizia KREA Rôzne

Mestská polícia v Šali by sa mala sťahovať

Plánov mesta Šaľa s budovou COV vo Veči je mnoho. Jednou z možností je aj sťahovanie mestskej polície, čím by sa uvoľnili priestory, ktoré by sa dali prenajať.

Mestská polícia vo Veči v súčasnosti využíva priestory v budove centra občianskej vybavenosti. Tie plánuje mesto prenajať a mestskú políciu presťahovať na iné miesto. Tým by mala byť bývalá základná škola, ktorá by mestskej polícii zabezpečila omnoho viac využitia ako tomu je v súčasnosti. Na ostatnom mestskom zastupiteľstve dostal mestský úrad za úlohu zabezpečiť prípravu projektovej dokumentácie na rekonštrukciu budovy, pretože sa jedná o budovu staršieho dáta… Odhadovaná suma na rekonštrukciu celej budovy by mohla mestu robiť ťažkosti. Preto sa uvažovalo, že rekonštrukcia by sa rozdelila na viacero etáp, čo znamená že niektoré práce by prebiehali už za chodu polície v druhých priestoroch.
Nové väčšie priestory by polícia vedela plne využiť. Už len napríklad miestnosť, v ktorej sa vypočúvajú poškodení a podozriví ľudia svojou rozlohou ani zďaleka nepostačuje štandardu, ktorý by bol potrebný.
Na novom mieste by polícia mala k dispozícii pozemok, ktorý by bol taktiež využitý napríklad na koterce pre odchyt psov, ktoré v súčasnosti sídlia za budovou Domu kultúry vo Veči. Jedinou nevýhodou nových priestorov je vzdialenosť od centra mesta. Ak dôjde k sťahovaniu mestskej polície občania budú musieť chodiť na vzdialenejší kraj mestskej časti mesta Šaľa. V každom prípade podľa kompetentných výhody prevažujú, čo na kameru RTV KREA potvrdil aj Miroslav Martinček – zástupca náčelníka MsP Šaľa:

„Prevláda názor, že polícia by mala byť v centre mesta, aby verejnosť mala čo najbližšie k nej…V každom prípade z hľadiska priestorov a štandardu fungovania polície by to bolo viac vyhovujúce.“

Mestská polícia v Šali by sa mala sťahovať
1
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM